Светот низ слики 03.05 -08.05

7356 музичари во Вроцлав на плоштад ја свиреа Еј Џо, граѓани на Подгорица со денови го бараат 11 годишното дете болно од аутизам, модна ревија на Шанел во Хавана, Олимпискиот оган стаса во Бразил

Светот низ слика 25.04 -02.05

Снег на крајот од април во Јужна Европа, ер А-321 лета над Дунав во Будимпешта, велосипедисти во Унгарија протестираа, бараа патеки за нив,во Швајцарија горат оган во лозје за да спречат мрзнење, камили од цвеќе

Светот низ слика 18.04 -24.04

Кралицата Елизабета 2 слави роденден со внуците и правнуците, британскиот премиер и американскиот претседател играат голф,патот на свилата со камили од Москва до Пекинг, празни рафтови во продавниците во Јапонија по серијата земјотреси, Дино парк во Нови Сад

Светот низ фотографија 11.04 - 17.04

Кривата бандера во Тетово,Софија во невреме, борба на бикови - повредени тореадори, побегнато шимпанзо од ЗОО спасувано од бандера,Саем на коњи изложба на кочии во Севиља

Светот низ слика 04.04 -10.04

Низ какви се маки проаѓаат голф играчите да го најдат топчето, карневал во Мурсија Шпанија, индиец со глава крши карпи мраз, паун, норки, фламингоси..

Светот низ слика 28.03-03.04

Маратонот во Париз, Арктичкиот мраз е на рекордно ниско ниво, куќа на дрво во Србија, трка на камили во Монголија, од по жица над кањон...

Во Вардар кај паркот виден Нилски коњ

Ексклузивна фотографија од ова животно кое кој знае како се нашло во реката Вардар

Светот низ слика 21.03 - 27.03

Од бесплатниот концерт на Ролинг стонс во Хавана, модна ревија во Москва, бел албино кенгур, одбележување на Час за планетата Земја,

Светот низ слика 14.03 - 20.03

Не секогаш победува тореадорот во борбата со бикот, заврши скијачката сезона, како се вози велосипед низ Јужна Африка, одбележан ирскиот празник Св. Патрик, Пула затемнета за Спас на планетата Земја

Светот низ слика 07.03 -13.03

со 105 години трчаше 60 метри на СП за ветерани, заплови најголемиот крузер на светот, одрони на патот Кочани -Каменица, гром удира во островот Св. Стефан, како пеш се стигнува до Островот Св. Никола

Светот низ слика 28.02 - 06.03

Актерите на Драмски од Скопје и кога нема струја ги играат претставите, модна недела во Милано, јајце од кокошка за Гинис, на ден повеќе за одбојка се играше на брод, хокеј на мраз на замрзнато езеро

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »