Светот низ слики 14.10 -20.10

невообичаена риба фатена во Калифорнија, модна креација создадена од растенија, американец оди на сајла на височина од 164 метри

Светот низ слики 07.10 -13.10

Интересни моменти од животот на планетта

Велешки парадокси

Продавачите внатре, сирењето надвор. Цело лето покрај чешмата за вода, цутеше отровно цвеќе

Светот низ слики 30.09 -06.10

Во Загреб во фонтана светски рекорд во гњурење, каде е местото за мала нужда на македонските фудбалери на полувремме, кинезите се степаа за крпата на Ѓоковиќ во Пекинг, во Хрватска мост без приод, во зоолошката во Белград се роди реток бел тигар

Сјајот и бедата во Кина

Наспроти стереотипот, дека сите Кинези се исти, фотографиите покажуваат дека во оваа комунистичка земја, некои живеат на висока нога, други ниско

Светот низ слики 23.09 - 29.09

Филипинка е мис на светот, најскапиот дијамант на светот, на кинез му израсна нос на челото, Обама во друштво со Чавез и Гадафи, најскапите бродови на светот на едно масто во Монако, манастир во Украина на врв од карпа, Русија е новиот одбојкарски првак на Европа

Колку велешани секојдневно патуваат на работа за Скопје

Еве само дел од нив кој секој ден патуваат на оваа релација, за оние што не веруват дека 5 илјади секојдневно се на пат до главниот град

Светот низ слики 16.09 - 22.09

Секојдневни настани кои вреди да се погледнат

Велес со сонце и дожд ( фото)

Како градот живееше изминатите денови помеѓу поројниот дожд и сончевото време

Светот низ слики 07.09 -14.09

Какви редици за билетите на Металруг во Лигата на прваците, колку сладолед може да носи велешанка во една рака, штрковите тргнаа на југ, трикови на северно корејските војници, како да ги сочуваат чевлите при парада

Светот низ слики 02.09 - 08.09

Какви редици во Скопје за учество во Х фактот, како ли е Клично да биде опозиција во Парламентот,новиот дел од мостот во Сан Франциско, огромен кит ајкула, уште поголем крокодил, сурфање на огромни бранови, каде се одржа самитот Г20

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »