Светот низ слики 16.05 - 23.05

Снег во мај во Црна Гора, најдолгата пица во светот е од Неапол 2 км. како се слави шамионската титула во фудбал, Џиро низ Италија и по полиња со лалиња и по планини

Дел од понудата на велешки пазар

Нов вид јагоди, во вид на цреши

Светот низ слика 09.05 - 15.05

Фотографија на неделата на УНЕСКО - Радожда, колекција од 4 илјади јајца во Виена, тореадори на мака во борба со биковите, како се одбележа денот на победата низ Европа

Светот низ слики 03.05 -08.05

7356 музичари во Вроцлав на плоштад ја свиреа Еј Џо, граѓани на Подгорица со денови го бараат 11 годишното дете болно од аутизам, модна ревија на Шанел во Хавана, Олимпискиот оган стаса во Бразил

Светот низ слика 25.04 -02.05

Снег на крајот од април во Јужна Европа, ер А-321 лета над Дунав во Будимпешта, велосипедисти во Унгарија протестираа, бараа патеки за нив,во Швајцарија горат оган во лозје за да спречат мрзнење, камили од цвеќе

Светот низ слика 18.04 -24.04

Кралицата Елизабета 2 слави роденден со внуците и правнуците, британскиот премиер и американскиот претседател играат голф,патот на свилата со камили од Москва до Пекинг, празни рафтови во продавниците во Јапонија по серијата земјотреси, Дино парк во Нови Сад

Светот низ фотографија 11.04 - 17.04

Кривата бандера во Тетово,Софија во невреме, борба на бикови - повредени тореадори, побегнато шимпанзо од ЗОО спасувано од бандера,Саем на коњи изложба на кочии во Севиља

Светот низ слика 04.04 -10.04

Низ какви се маки проаѓаат голф играчите да го најдат топчето, карневал во Мурсија Шпанија, индиец со глава крши карпи мраз, паун, норки, фламингоси..

Светот низ слика 28.03-03.04

Маратонот во Париз, Арктичкиот мраз е на рекордно ниско ниво, куќа на дрво во Србија, трка на камили во Монголија, од по жица над кањон...

Во Вардар кај паркот виден Нилски коњ

Ексклузивна фотографија од ова животно кое кој знае како се нашло во реката Вардар

Светот низ слика 21.03 - 27.03

Од бесплатниот концерт на Ролинг стонс во Хавана, модна ревија во Москва, бел албино кенгур, одбележување на Час за планетата Земја,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »