Светот низ слики 11.11 - 17.11

Тајфунот на Филипините остави пустош, фалангата го бодри Антиќ и во НБА, нова модна колекција на Викторја сикретс, шишињата на пивото Карслберг низ историјата,продаден најскапиот дијамант на светот, изгоре куќа соѕидана од ЛП

Светот низ слики 4. 11 - 10.11

есенски пејсажи ширум светот, единствена црна ружа расте во Турција,градник вреден 10 милиони долари, Ибрахимовиќ одлично игра и со тениско топче,започна Божикното украсување во Јапонија,како изгледа мајката на пронајденото русокосо девојче од Атина

Гинисови рекорди 2013

Жена со најголема брада во светот, кој има најмногу тетоважи и пирсинзи на светот, најголемиот лав, најмалото куче и магаре , најмалиот автомобил, најголемиот мотор, велосипед...

Светот низ слики 28.10 - 03. 11

Боите на есента ширум светот, каква е состојба со олимписките објекти од ЗОИ во Сараево 1984-та, натпревар на мусатаќи и бради, почина најголемото куче на светот -германска дога, костениајда во стумичко, гравче во тетовско, и Јангце пресушува

Пораките на бегалците од Сирија

Фото репортажа на светските агенции од бегалскиот камп на Сиријците. Што тие му порачуваат на светот.

И во ноември сладолед на отворено

Не се памти дека во овој период од годината уште се продава сладолед. Според метеоролозите ноември ќе биде со пријатни есенски темепратури

Светот низ слики 21.10 - 27.10

Се ожени највисокиот човек на светот, тикви капиталци од Ораеовец, крштевката на англискиот кралски внук, есенски пејсажи

Вардар и во октомври до глуждеви

Никогаш поплиток во овој дел од годината. Но мириса на река

Светот низ слики 14.10 -20.10

невообичаена риба фатена во Калифорнија, модна креација создадена од растенија, американец оди на сајла на височина од 164 метри

Светот низ слики 07.10 -13.10

Интересни моменти од животот на планетта

Велешки парадокси

Продавачите внатре, сирењето надвор. Цело лето покрај чешмата за вода, цутеше отровно цвеќе

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »