Светот низ слики 31.10 -06.11

Започна новогодишното украсување - во Нови Сад и Загреб, лансирање и спуштење на вселенски летала, Денот на мртвите во католичките држави, турбан на глава од 800 метри

Светот низ слики 25.10 -30.10

Овци го освоија Кичево, во тек се подготовктеи за ноќта на вештерките-се берат тикви, последиците на војната во Палестина и Јемен

Светот низ слики 17.10 - 24.10

Македонци победија на пиро натпреварување во Самобор, единствена сива панда во светот, боите на есента во Плитвица, започна светскиот куп во скијање, ја запроси за жена на натпревар во Битола

Светот низ слики 10.10 - 16.10

Сандра Петрова жетварска убавица на Кочани за 2016 година,Роналдо направи селфи со навивач кој втрча на тревникот, во Црна Гора натпревар кој подолго ќе лежи,небото над Албукерке

Светот низ слики 03.09 -09.10

Тиква од 1,2 тони во Белгија,македонско запросување во Мадрид на натпревар на Реал, заврши Октобер фест во Минхен, трагедијата на бегалците продолжува, луѓе од лего коцки пред Белата куќа

Светот низ фотографија 26.09 - 02.10

Шопска свадба на локалитет Куклица, Ајфеловата кула осветлена во розово, човечка кула во Тарагона Шпанија,селфи на Клинтон -сите и свртеа грб,двајца браќа еден против друг во Арсенал и Базел

Светот низ слики 19.09 - 25.09

Обновени Шпанските скалила во Рим,се отвори кино во базен, затворени параолимписките игри во Рио,човечка кула во Барселона

Светот низ слики 12.09 - 18.09

Тони Паркер играше кошарка на 3,5 илјади метри височина, трки на прасиња, Курбан Бајрам во Москва, започна Октобер Фест во Минхен, изложба на тикви, моркови, пашканат

Светот низ слики 05.09 - 11.09

Отворање и дел од натпреврите на пара Олимиските игри во Рио, среде Љубљана светски куп во кајак на диви води, во Зрењанин мост под кој нема река, ревија на олдтајмери во Белград

Светот низ слики 29.08 - 04.09

Капитенот на одбојкарската репрезентација Ѓоргиев се ожени, Мајка Тереза прогласена за светица, во Лесковац плескавица од 61 кг, гром во Норвешка уби преку 300 елени,градба од песок, тешка 2,3 илјади тони

Светот низ слики 22.08 - 28.08

Северина во Берово, Мирослав Илиќ во Каменица, Струшки вечери на поезија,мото фест во Скопје, тамбурашки фестивал во Куманово, фиќо фест во Јагодина, во Алепо и натаму се гине, затворени игрите во Рио,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »