Ексклузивни фотографии од Првата Зимска Олимпијада

Таа е одржана во Француски Шамони 1924-та година

Светот низ слики 13.01-19.01

Што во светот и кај нас се гледаше изминатите седум дена. Кајмакоски се врати во родната Струга во друштво со Јоксимовиќ

Светот низ слики 06.01 -12.01

Замрзнаа водопадите на Нијагара, слепи тргнаа во освојување на Монт Еверест, отворена кафетерија во Лондона каде се е бесплатно, се плаќа само времето минато во него

Светот низ слики помеѓу двете години

На преминот од една во друга година,што светот гледаше од фотографиите на репортерите

Првиот ден од Новата година во Велес

Како изгледаше градот на први јануари. Кој работеше, кој одмараше, на плус 10 на пладне

Светот низ слики 22.12 -29.12

Светот низ слики во последните денови од годината што изминува

Светот низ слики 16.12 - 22.12

сом од 95 кг уловен не преспанско, што работеше Даниел Кајмакоски пред да влезе во Фактор Х, знамиња на светот изработени од храна, овошје и зеленчук, на Твитер објава од паровите за Лигата на шампионите со точен ждреб уште пред тој да се изврши,

Светот низ слики 09.12- 15.12

Што беше интересно изминатата седмица, низ слика, Вардар низ Велес пловен, Саше политико и Мирка во пријателски муабет, сателитски снимки на значајни светки места, првата македонска ракометна селекција

Во Велес и мостовите служат за паркирање

Во недостаток на простор секој слободен дел во градот е паркиралиште

Светот во пред новогодишно расположение (фото)

Како изгледаат некои градови во светот за претстојните празници

Светот низ слики 02.12 - 08.12

вулкани еруптираат, Дедо Мразовци се промовираат, автомобил од 20 илјади парчиња дрво, најголемата свеќа во светот,рубикова коцка за слепи, најубавото галапче на светот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »