Светот низ слика 15.09 - 21.09

Модата следната пролет во светот, повторно поплави во Хрватска и Србија, редици за новиот ајфон 6, сурфање на река,

Светот низ слика 09. 09- 14.09

Како Јадран од обемниот дожд стана жолт,рододендрон стар 125 години, демонстранти тепаат полицаец во Пакистан, светски рекрод 17 кригли пиво носи бармен од Германија, колекција Интимна облека Бритни Спирс 2015 година

Светот низ слика 01.09 - 08.09

обид за нов Гинисов рекорд во сурфање со падобран, изложба на пастуви, борби на средновековен фестивал, новиот алфа ромео 2015, филмска премиера со невести, пазар на ретки птици, ѕвончари на фестивал во Швајцарија, изведба на хака пред кошарка

Светот низ слика 24.08-31.08

облак од сккулци над град на Мадагскар, портрет на Ататурек од 6 илјади луѓе, аеро митинг на швајцарската авијација, еруптира вулкан на Папуа Нова Гвинеја, хинду верник виси на игли, фестивал на пиротехника,

Светот низ слики 18.08 - 23.08

Битка помеѓу алигатор и ајкула, алигатор и човек, бик и тореадор..како изгледа нашата галаксија Млечен пат, во Романија некои манастири се фрескописани од надвор, се пере Биг Бен, фустан од кондоми, Иберискиот полуостров ноќе..

Штрковите, дел од градското живеење

И на крововите и по Вардар, тие се тука

Светот низ слики 02.08 -17.08

Светот изминатите две седмици, низ фотографија

Светот низ слики 29.07 -01.08

Летна пондуа на ензаборвани моменти, светот што гледаше изминатите дена

Светот низ слики 21.07 -28.07

Во црногорскиот град Бечичи пронајден алигатор како се шета, од на жица над Банког, во Кина се преврте камион со 11 примероци на најскапи автомобили, Коста конкордија ја исправија и отплови на сечење, како излгеда внаатрешноста на галијата во Вардар среде Скопје

Светот низ слики 14..07 - 20.07

Како Франција спектакуларно го одбележа Денот на Републиката, Федерер и Линдзи Вон играа тенис на гелчер на 3,5 илјади метри надморска височина, град со големина на јајце паѓа на плажа додека посетителтеи се капат

Светот низ слики 07.07 - 13.07

Вилата на швајцарскиот фудбалер Блерим Џемаили во Боговиње, Ѓоковиќ и Димитров играат тенис легнатни по земја, Памплона борба со бикови, ревија на невестински фустани во Милано

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »