Светот низ слика 07.09 - 13.09

замок од слама, лонец со зелка од 560 кг од кој се поделени 1,5 илјади проции, на натпреварот Франција Турција рекорден број гледачи на кошарка во сала,50 години автономија на Тибет

Светот низ слика 17.08 до 06.09 дел 2

Плескавица од 59 кг, трка на едреници на Темза, Лајбах на концерт во Северна Кореја, од овен истрижани 40 волна доволна за 30 џемпери...

Светот низ слика 17.08 до 06.09 дел 1

Казна за девојка во Авганистан камшикување, во скопската зоо стигнаа фоки, воени паради во Малезија,Виетнам, Кина, како излгедаат десетобојците на целта од трката на 1.500 м

Вики ги сака спомениците 2015 Македонија

Cписокот на споменици на културата во Велес кои можета да ги фотографирате. Наградите се 500, 400, 200 и 100 евра

Светот низ слика 10.08 -16.08

Концерт на Роби Вилијамс на фестивал Зигет ,одбојка на песок среде Сомбор, борба со слатки во Сан Себастијанс,, скокови од стариот мост во Мостар, трка на магариња во Сплит

Светот низ слика 04.08 - 09.08

дрвен молив долг 460м, во САд фатен питон долг 5,5 м и тежок 60 кг,скокови од водопадите во Јајце, фестивал на солта во Сплит, на житото во Суботица..

Светот низ слика 27.07 - 03.08

Арсенал, Волсбург, ПСЖ, Ајндховен освојувачи на супер купот, Дубиоза колектив и САРС ја преполнија пулската Арена,подводно рагби,Стефан Миленковиќ и Здравко Чолич го освоија Охрид

Светот низ слика 20.07 - 26.07

во Милано е создадена кула од лего коцки висока 35 метри, црвени штгркови близу Загреб, нов светски шампион во слагање на Рубикове коцки,во ракомет на СП за младинци покажан син картон...

Светот низ слика 13.07 -19.07

Библиотека на плажа во Дојран, сите на море -колони возила низ Словенија и Хрватска,создадена комбинација од зебра и коњ,гратчето каде денот и ноќата траат по 6 месеци,

Светот низ слика 06.07 -12.07

Најголемита и најскапита јахта на светот, сопственост на катарско семејство во Пула,НЕСКАР судар на Дејтона тракта во Флорида, селфи со папата во Еквадор, трка со бикови по улиците на Памплона...

Светот низ слика 29.06 -05.07

Акробација на руски авион во Санкт Петерсбург,, британските кралски потомци на прошетка,принови во зоо, топлотен бран ја зафати Европа,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »