Велешани на гости кај Богот Зевс

Македонското знаме развиорено на покривот на Грција. Како е освоен јужниот сосед? Фото репортажа

Cемафорите не работат и.. сообраќајка

На крстосницата пред ЕВН такси возило удри во велосипедист

Окупација

Тротоарите во центарот на Велес се запоседнати од автомобили, сообраќајната полиција не реагира.Пешаците на улица

Порој, поплава, Велес по пролетен дожд

Како Велес изгледаше како Венеција

Учениците од Коле Неделковски на гости во Полска

Најдобрите ученици од средното училиште Коле Неделковски заедно двајца професори, Орданче Амбарков и Ѓоко Ѓоргиев, седум дена престојуваа во Полска. Фото репротажа од престојот.

Езерото Младост побеле

Познавачите велат дека причина за тоа е цветањето на алгата

Фото репортажа од местото на убиството

Низ повеќе фотографии, каде се случило убиството и како изгледа автомобилот во кој е пукано

Насмевка на природата, во најубавиот месец од годината

Темјанушки кои ви се насмевнуваат. Или како изгледа цветниот мај низ фотографии

Зошто Никола го привлекува вниманието на велешани

Никола Александровски со неговата оригинална фризура е постојано на мета на велешани

Велигденски јајца од Полска за велешани

Со брза пошта, десет шарени јајца од полскиот град Новогард стигнаа до Велес

Доаѓа Велигден или Божик

И додека Нена ги рекламира семејните велигденски кошнички за тоа време Скрин - мeдија ја чува честитката на локалната власт за Нова година и Божик

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »