Светот низ фотографија 26.09 - 02.10

Шопска свадба на локалитет Куклица, Ајфеловата кула осветлена во розово, човечка кула во Тарагона Шпанија,селфи на Клинтон -сите и свртеа грб,двајца браќа еден против друг во Арсенал и Базел

Светот низ слики 19.09 - 25.09

Обновени Шпанските скалила во Рим,се отвори кино во базен, затворени параолимписките игри во Рио,човечка кула во Барселона

Светот низ слики 12.09 - 18.09

Тони Паркер играше кошарка на 3,5 илјади метри височина, трки на прасиња, Курбан Бајрам во Москва, започна Октобер Фест во Минхен, изложба на тикви, моркови, пашканат

Светот низ слики 05.09 - 11.09

Отворање и дел од натпреврите на пара Олимиските игри во Рио, среде Љубљана светски куп во кајак на диви води, во Зрењанин мост под кој нема река, ревија на олдтајмери во Белград

Светот низ слики 29.08 - 04.09

Капитенот на одбојкарската репрезентација Ѓоргиев се ожени, Мајка Тереза прогласена за светица, во Лесковац плескавица од 61 кг, гром во Норвешка уби преку 300 елени,градба од песок, тешка 2,3 илјади тони

Светот низ слики 22.08 - 28.08

Северина во Берово, Мирослав Илиќ во Каменица, Струшки вечери на поезија,мото фест во Скопје, тамбурашки фестивал во Куманово, фиќо фест во Јагодина, во Алепо и натаму се гине, затворени игрите во Рио,

Светот низ слики 14.08 - 21.08

Во Германија ветерници на ветер ама во море, мажи преоблечени во жени играат фудбал во Индија,човек фрла топки од сено, пловење по Лим, по Дрина..

Светот низ слики 08.08 - 13.08

Џиновски тепих од цвеќе во Брисел,изложба на веспи во Бања Лука, маратон на чамци по Неретва, парада на дами на велосипед низ Москва,

Светот низ слики 01.08 - 07.08

параглајдерски натпревар во Крушево,во Франција војската ги чува плажите,српски чамец се преврте на Олимпијадата во Рио, како се справуаат со кучињата скитници во Карачи, процевета скапаниот цвет

Светот низ слика 25.07 - 31.07

полицајци на точак во Охрид,Аргентинец живее во пештера 40 години,како светот игра покемон гоу, Папата падна, црква во форма на чевел, во Бања Лука собирач на стари радија со 500 примероци

Светот низ слика 18.07 - 24.07

Британскиот принц Џорџ го слави 3-тиот роденден, маскотите на Зимските Олимписки игри во Јужна Кореја 2018, натпревар на лути чили пиперчиња во Кина, авто рели по пустината Гоби во Монголија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »