Светот низ фотографија, последната седмица од 2016-та

Пуштен за користење најголемиот мост во светот-во Кина, зимско капење во смрзнати реки, за сефте бијатлонци трчаа во сала, матурани за спомен со класнио се сликале како од мајка родени,

Светот низ слики 19.12 - 25.12

Шкода го произведе 19 милионитиот автомобил, Мис на Светот е Порториканка, Реал Мадрид првак на светот во фудбал, Милан го освои супер купот на Италија, се одбележува Божик

Велес предновогодишно (фото)

Како изгледа градот во пресрет на Новата 2017-та

Светот низ слики 12.12 - 18.12

Протест на сексуалните работнички во Скопје, Ајфеловата кула во мрак, Роналдо доби златна топка торта, словенката Штукец доби награда теле за прво место во спуст, американец се шета со 12 кучиња

Светот низ слики 05.12 -11.12

Божикна и новогодишна атмосфера низ светот, последиците на земјотресот во Индонезија, кампањата пред Претседателските избори во Гана

Светот низ слика 28.11 -04.12

Македонка дел до финалето на СП за фудбалерки до 20 години, божикно украсување низ светот, најстарата жена на светот е од Италија, концерт на Дино Мерлин во Загреб за 20 илјади посетители

Светот низ фотографија 21.11 -27.11

Во Сибир Русија температурите стигнаа до -29, кој ја освои Лигата на праваците во Азија, во Мосул најмногу страдаат децата, спајдермен се искачи на највисоката зграда во Барселона, Божикното дрво стигна во Ватикан и Белата куќа

Победниците на фото конкурсот ,,Вики ја сака Земјата,, (фото)

На конкурсот кој беше под патронат на УНЕСКО учествувале 115 илјади фотографии од 27 држави. Погледнете ги убавините на светот, низ прекрасни пејзажи

Светот низ слики 14.11 - 20.11

ретки птици во зоо - цветна богомилка и златен фазан, хајд парк во Лондон на мраз, си ги залепија устите за да не му приговарат на судијата -во Хрватска,

Светот низ слики 07.11-13.11

празијада во Василево, есен на плитвице, меси со нова тетоважа, за победа во ски трка награда ирвас, како мачето и кучето-средба Обама Трамп,

Светот низ слики 31.10 -06.11

Започна новогодишното украсување - во Нови Сад и Загреб, лансирање и спуштење на вселенски летала, Денот на мртвите во католичките држави, турбан на глава од 800 метри

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »