Светот низ слики 29.05 -04.06

борба на бикови во Приедор, статуетата на Малата сирена во Копенхаген е префарбана во црвено,маратон на Хималаите, улични забавувачи со оган во Газа, фармери градат скулптура на слон од сено

Светот низ слики 22 -28.05

Викенд за финале на националните купови, ги освоија Борусија, ПСЖ, Барселона, Селтик, Партизан, Арсенал. Собир на фиќовци во Шибеник, обоена е операта во Сиднеј

Бандерата падна, каблите по улица

Еден час никој не интервенирал каблите да бидат отстранети

Велес од Иванов врв, од високо

Ексклузивни фотографии за Велес од без малку 2 км во височина. Така блиску а така далеку..

Светот низ слики 15 -21.05

Ракометарките на Кометал ЃП 15 години по освојувањето на титулата, Славје на фудбалерите на Феенорд и Селтик по освоените титули, се чисти реката Дрим во Струга, кенгури на терен за голф во Австралија

Светот низ слики 08 -14.05

Заостанати бомби од Втора светска војна евакуираа пола град во Германија, Меси има колекција од дресови на своите противници, огномет за парадата на денот на победата во Русија,

Светот низ слики 02 -07.05

стартуваше првата етапа од 100-тата велосипедска трка низ Италија, почина најстариот човек на светот, подготовки за Евровизија во Киев, како изгледа групна венчавка во Авганистан

Светот низ слики 25.04 -01.05

Кои се новите европски прваци во одбојка -мажи и жени, собир на парни локомотиви, се берат лалиња во Холандија, речен пловечки пазар во Банког

Светот низ слики 18 -23.04

Каде заминаа титулите во ЦЕВ и Челенџ одбојкарските Евро купови, Вршац деновиве под снег, холанѓанец со тетоважа на тилот,

Светот низ слики 10 - 17.04

Пет илјади јајца со аспарагус за бесплатен ручек во Шибеник, милиброд од 8 м. во Водици,панкери на собир во Мијанмар, Етна и натаму истура лава и пепел

Велигденско јајце 2017 (фото)

Стотици Велигденски јајца на едно место, креација на децата, нивните родители и наставниците од Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »