Светот низ фотографија 23 - 29.01

Стадионот Маракана во Рио затворен и пропаѓа, во кинески град за 10 секунди срушени 19 згради, во пожар во Чиле изгоре цел град, еруптира вулкан во Мексико, пречек на лунарната Нова година во Кина

Слики за 2016-та

На Блискиот исток и жените како казна ги камшикуваат, во Швајцарија се игра фубдал на снег, во Белгија одгледана тиква тешка 1,2 тони, играч на голф топчето во втера дувајќи го

Светот низ слики 16 - 22.01 2017

Венеција под мраз, Плитвичките езера замрзнаа, Дунав замрзна, и Бабуна кај Богомила, сурфери на замразнатото езеро Балатон

Најфотографии од ТрМр за 2016-та

Велешките цркви претставени во Њујорк, со количка и бебе на полумаратон во Велес, полициска кола во пламен на Којник, колку народ на концертот на Јоксимовиќ на Питијдата и уште 20 други фотографии

Светот низ слики 09.01 - 15.01

Моменти од трката Дакар која се вози низ Јужна Америка, зимски радости низ Европа,Обама си оди, војната во Сирија продолжува

Светот низ слики 01.01 - 08.01

Новогодишно капење по водите низ светот, Водици во Грција и Бугарија, трката Дакар се вози низ Парагвај,Касаи скокаше по 100-ти пат во Светскиот куп, се возеше ски трка по улиците на Загреб

Снежната белина се распосла по Велес (ФОТО)

Како изгледаше градот по првиот снег зимава, мали зимски радости

Светот низ фотографија, последната седмица од 2016-та

Пуштен за користење најголемиот мост во светот-во Кина, зимско капење во смрзнати реки, за сефте бијатлонци трчаа во сала, матурани за спомен со класнио се сликале како од мајка родени,

Светот низ слики 19.12 - 25.12

Шкода го произведе 19 милионитиот автомобил, Мис на Светот е Порториканка, Реал Мадрид првак на светот во фудбал, Милан го освои супер купот на Италија, се одбележува Божик

Велес предновогодишно (фото)

Како изгледа градот во пресрет на Новата 2017-та

Светот низ слики 12.12 - 18.12

Протест на сексуалните работнички во Скопје, Ајфеловата кула во мрак, Роналдо доби златна топка торта, словенката Штукец доби награда теле за прво место во спуст, американец се шета со 12 кучиња

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »