Светот низ слика 01.09 - 08.09

обид за нов Гинисов рекорд во сурфање со падобран, изложба на пастуви, борби на средновековен фестивал, новиот алфа ромео 2015, филмска премиера со невести, пазар на ретки птици, ѕвончари на фестивал во Швајцарија, изведба на хака пред кошарка

Светот низ слика 24.08-31.08

облак од сккулци над град на Мадагскар, портрет на Ататурек од 6 илјади луѓе, аеро митинг на швајцарската авијација, еруптира вулкан на Папуа Нова Гвинеја, хинду верник виси на игли, фестивал на пиротехника,

Светот низ слики 18.08 - 23.08

Битка помеѓу алигатор и ајкула, алигатор и човек, бик и тореадор..како изгледа нашата галаксија Млечен пат, во Романија некои манастири се фрескописани од надвор, се пере Биг Бен, фустан од кондоми, Иберискиот полуостров ноќе..

Штрковите, дел од градското живеење

И на крововите и по Вардар, тие се тука

Светот низ слики 02.08 -17.08

Светот изминатите две седмици, низ фотографија

Светот низ слики 29.07 -01.08

Летна пондуа на ензаборвани моменти, светот што гледаше изминатите дена

Светот низ слики 21.07 -28.07

Во црногорскиот град Бечичи пронајден алигатор како се шета, од на жица над Банког, во Кина се преврте камион со 11 примероци на најскапи автомобили, Коста конкордија ја исправија и отплови на сечење, како излгеда внаатрешноста на галијата во Вардар среде Скопје

Светот низ слики 14..07 - 20.07

Како Франција спектакуларно го одбележа Денот на Републиката, Федерер и Линдзи Вон играа тенис на гелчер на 3,5 илјади метри надморска височина, град со големина на јајце паѓа на плажа додека посетителтеи се капат

Светот низ слики 07.07 - 13.07

Вилата на швајцарскиот фудбалер Блерим Џемаили во Боговиње, Ѓоковиќ и Димитров играат тенис легнатни по земја, Памплона борба со бикови, ревија на невестински фустани во Милано

Светот низ слики 30.06-06.07

Настани кои се најдоа на ударните вести ама не беа први

Светот низ слики 23.06-29.06

Со тапија- најгрдото куче на светот, најбистрото езеро на светот, како изгледа одблизу Марс, фестивал на светлото во Белгија

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »