Светот низ слики 06 - 14.08.2018

Како светот се забавува на високите температури, во Естонија при НАТО вежба по грешка истрелана ракета која сега се бара каде е, дожд од метеорити, како светот ги гасне пожарите

Светот низ слики 30.07 - 05.08. 2018

Од погребот ана Олвиер Драгојевиќ, за затемнувањето на Месечината, како светот се разладува, пожарите во Калифорнија

Светот низ слики 23 -29.07.2018

Се ожени синoт нa Тони Михајловски, се омажи ќерката на Талат Џафери, парада на руската морнарица, спектакуларниот огномет во Келн траеше пола час, се препливуваше Босфор, кајак регата по Лим

Светот низ слики 16 -22.07.2018

Галичка свадба, спомен соба на Киро Глигоров во Штип, Иванишевиќ играше тенис на вода

Светот низ слики 09 -15.07.2018

од свадбата на Mартин Вучиќ, сп во русија во фудбал, Ѓоковиќ го освои Вимлдон, уметничка инсталација од отпад од морето, трките со бикови низ Памплона

Светот низ слики 02 - 08.07.2018

Биволски и трки на коњи, како Американците го одбележаа 4-ти јули, како светот се освежува во лето, навивачите на СП во Русија, собир на олд тајмери во Суботица

Светот низ слики 25.06 - 01.07.2018

Избрано нагрдото куче на светот, во пожар во Хрватска изгореа 10 илјади свињи, радоста и тагата по натпреварите на СП во фудбал

Светот низ слики 18 - 23.06.2018

Квин во Скопје концерт посветен на светските легенди, ракометниот репрезентативец Филип Талески се ожени,моменти од СП во фудбал во Русија, жените во Иран конечно можат да влезат во стадион

Светот низ слики 12 -17.06.2018

За Македонско -грчкиот договор, за Рациновото признание, за СП во фудбал во Русија,за средбата на северно корејскиот и американскиот претседател, за парадата на гордоста во Софија, Атина, Букурешт

Светот низ слики 28.05 -03.06

ВМРО-ДПМНЕ на митинг, Заев на класен час, фестивал на плачење на бебиња во Токио, кампањата Дали имате љубов за давање, за згрижување на напуштените деца

Светот низ слики 21-27.05

Концерт на виртуозите Влатко Стефановски и Теодосиј Спасов во Рим, и оваа седмица се делеа титули во различни спортови, во Белград заедничка венчавка на 50 брачни пара, саем на цвеќе во Лондон

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »