Светот низ слики 10

За патувањето на олимпијскиот оган низ Лондон, трка во венчаници, како двајца млади го кажаа своето ,,Да,, со скок во море, како се освежува светот и кај нас, фиќо фест во Крагуевац,

Џунгла на асфалтот

Ако дворот е огледало на домаќинот, тогаш во градов имаме ,,грди,, слики

Велес на плус 41, се забавува во Младински парк

Во неделата во 14 часот е измерена највисоката вредност годинава 41 во сенка. Животот навечер се случува во Младинскиот парк и кафитериите спроти Гиманзија

Светот низ слики 9

фоторепортер соборен од Бик во корида, минал со полесни повреди,Фестивал на биковите во Памплона Шпанија, отворањето на најголемиот тематски парк „Гризли гелч“во Дизниленд во Хонгконг,свадбата на Иниеста,фестивал во цртање на телото во Австрија, Плажа во Ница Франција

Мангупски изум кој боли

Внимавајте кога седнувате во ресторан, оти локланите мангупи подготвуваат изненадување

Светот низ слики 8

Свадбата на Наумче Мојсоски, радоста на шпанците по титулата европски првак,некои со воени паради ја слават државноста, други со огномети. Светот на дланка за изминатите седум дена

Мал Вардар, голем проблем за регатата

Нискиот водостој на реката Варадар им создаде голем проблем на учесниците на Вардарската регата,првито ден. Вториот ден ваардр порасна и проблемите отпловија

Светот низ слики 7

За актулените настани од изминатите седум дена, радоста на шпанците пшо пласманот во финалето ЕП, како Надал уште по второто коло на Вимблдон си заимна дома, умтничка слика зиграена од осум илјади домина,

Светот низ слики 6

Што се беше интересно изминантите седум дена, низ објективите на фоторепортерите

Светот низ слики 5

Како се разладуваат русите, индијците, бразилците, Џенифер Лопез тргна на светска турнеја, Колдплеј свиера во Манчестер, како изгледа Венеција поплавена, србите масовно тргнаа во Грција на одмор, слики од ЕУРО 2012, славјето на македонците по пласманот на СП во ракомет

Светот низ слики 4

Свдбата на Елена Ристеска и Горан Пандев, некогашната топилница во Дузигург денес е споменик на минатото, 60 години од крунисувањето на Елизабета Втора, Мадона на светска турнеја, летниот концерт на отворено на Виенската филхармонија, 500 милионита запалка на Зипо...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »