Снежно бела прошетка низ Велес

Го дочекавме годинашниот снег

Светот низ слики 01-07.01.2019

Од пречекот на Новата низ светот, вековна бороба со брашно во Шпанија, Јапонецот со сите четири победи ја освои Новогодишната скокачка турнеја, новогодишно капање во студена вода

Светот низ слики 24 -31.12.2018

На истекот на годината Жељко Јоксимовиќ, Џибони со концерти во Скопје, во Венеција Божикно возење со Дедо Мраз, Северна и Јужна Кореја се поврзаа железнички, навивачите на Бетис со играчки за децата без родители

Светот низ слики 17 -23.12.2018

Марш на црвените чадори за правата на сексуалните работници, Филипинка е мис на универзумот,дедо мразовска трка во Скопје, Лепа Брена одржа концерт во Арена Борис Трајковски

Светот низ слики 10 -16.12.2018

102 годишна старица скокна со падобран во Австралија, како изгледаа мисиците на Салвадор и Виетнам на пистата за избор за убавица,Ривер Плата во Мадрид го освои трофејот во Копа Либертадорес

Светот низ слики 03 -09.12.2018

Животинско царство -црн лебед -бел ирвас,мексиканка е најубавта жена на светот, трка на дедомразовци во Мадрид, натпревар во јадење на чили пиперчиња, погребот на Џорџ Буш постариот

Светот низ слики 26.11 -02.12.2018

Нокаут со концерт во Скопје, калиопи во белград, оживеа битакта кај Аустерлиц, ФК Борец есенски првак на Втора лига исток, ФК Превалец есенски првак на Трета лига Центар, АРМ и МВР имаа заедничка вежба Есенска бура-18

Светот низ слики 19-25.11.2018

Библиотеката во Рио, тенисерите на Хрваска го освоија Девис Купот, нереди во Хаити и Бангладеш, чамец во Камбоџа го веслаат 179 лица, мигрантите на пат кон границата на САД, бричење со срп....

Светот низ слики 05 -18.11.2018

Илјада изчезнати во пожарите во Калифорнија ,си подадоа рака потомците на Франц Фердинанд и Гаврило Принцип,за седум дена Чолиќ по втор пат ја наполни салата Борис Трајковски,сезона на зимски спорт

Светот низ слики 29.10 -04.11.2018

Новиот аеродром во Истанбул, кој го носи епитетот најголем во светот, Есенва Дунав во Хрватска и Србија бележи рекордно низок водостој, Индија ја отвори највисоката статуа на светот, Венеција под вода

Светот низ слики 22-28.10. 2018

Есенва реката Дунав бележи рекордно низок водостој, Како Маврите му посакаа добредојде на принцот Хари, отвори најдолгиот мост доллг 55 км, во Германија одгледана тиква тешка 5650 кг

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »