Пораките на бегалците од Сирија

Фото репортажа на светските агенции од бегалскиот камп на Сиријците. Што тие му порачуваат на светот.

И во ноември сладолед на отворено

Не се памти дека во овој период од годината уште се продава сладолед. Според метеоролозите ноември ќе биде со пријатни есенски темепратури

Светот низ слики 21.10 - 27.10

Се ожени највисокиот човек на светот, тикви капиталци од Ораеовец, крштевката на англискиот кралски внук, есенски пејсажи

Вардар и во октомври до глуждеви

Никогаш поплиток во овој дел од годината. Но мириса на река

Светот низ слики 14.10 -20.10

невообичаена риба фатена во Калифорнија, модна креација создадена од растенија, американец оди на сајла на височина од 164 метри

Светот низ слики 07.10 -13.10

Интересни моменти од животот на планетта

Велешки парадокси

Продавачите внатре, сирењето надвор. Цело лето покрај чешмата за вода, цутеше отровно цвеќе

Светот низ слики 30.09 -06.10

Во Загреб во фонтана светски рекорд во гњурење, каде е местото за мала нужда на македонските фудбалери на полувремме, кинезите се степаа за крпата на Ѓоковиќ во Пекинг, во Хрватска мост без приод, во зоолошката во Белград се роди реток бел тигар

Сјајот и бедата во Кина

Наспроти стереотипот, дека сите Кинези се исти, фотографиите покажуваат дека во оваа комунистичка земја, некои живеат на висока нога, други ниско

Светот низ слики 23.09 - 29.09

Филипинка е мис на светот, најскапиот дијамант на светот, на кинез му израсна нос на челото, Обама во друштво со Чавез и Гадафи, најскапите бродови на светот на едно масто во Монако, манастир во Украина на врв од карпа, Русија е новиот одбојкарски првак на Европа

Колку велешани секојдневно патуваат на работа за Скопје

Еве само дел од нив кој секој ден патуваат на оваа релација, за оние што не веруват дека 5 илјади секојдневно се на пат до главниот град

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »