Светот во пред новогодишно расположение (фото)

Како изгледаат некои градови во светот за претстојните празници

Светот низ слики 02.12 - 08.12

вулкани еруптираат, Дедо Мразовци се промовираат, автомобил од 20 илјади парчиња дрво, најголемата свеќа во светот,рубикова коцка за слепи, најубавото галапче на светот

Празници се ближат, ама скромно

Предновогодишната атмосфера во градот ја создаваат малкуте илози

Што се се` вози по велешките улици

И лимузини и арабаџиски коли

Светот низ слики 25.11 - 01.12

Божикен амбиент низ светот, во штипско застрелан волк капиталец, меѓу стотиците споемници во Скопје преку ноќ паметник доби и Тито, во Ангола се рушат џамии, најубавата кокошка во Македонија, венчавка под вода, берба на банани

Роденден 50 години Интернационал

Хотелот, некогаш и сега

Светот низ слики 17.11 - 24.11

Вулкани еруптират, зима, студ и невреме, радост на Фудбалерите на Гибралтар кои со нерешено старуваа со натпревари, нови Гинисови рекорди, Амазон започна со диструбиција на новогдишните подароци

Пештерските убавини на Пешти (фото)

Ексклузивна фото репортажа од малку познатиот дел на внатрешноста на Пешти. Не пропуштајте, оти секој не може да се симне таму...

Светот низ слики 11.11 - 17.11

Тајфунот на Филипините остави пустош, фалангата го бодри Антиќ и во НБА, нова модна колекција на Викторја сикретс, шишињата на пивото Карслберг низ историјата,продаден најскапиот дијамант на светот, изгоре куќа соѕидана од ЛП

Светот низ слики 4. 11 - 10.11

есенски пејсажи ширум светот, единствена црна ружа расте во Турција,градник вреден 10 милиони долари, Ибрахимовиќ одлично игра и со тениско топче,започна Божикното украсување во Јапонија,како изгледа мајката на пронајденото русокосо девојче од Атина

Гинисови рекорди 2013

Жена со најголема брада во светот, кој има најмногу тетоважи и пирсинзи на светот, најголемиот лав, најмалото куче и магаре , најмалиот автомобил, најголемиот мотор, велосипед...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »