Сите бои на 1-ви април

Децата си ставија маски и не развеселија. Политичарите кои често не лажат, овој ден ги немаше.

Наносите од дрвја ја загрозуваат безбедноста на Гемиџи

Ќе го отстрани ли некој дрвјата од надојдениот Вардар или ќе се чека летото, социјално загрозените семејства да ги соберат

Честитки за 8-ми март

Честитки за меѓународниот ден на жената

Кој рано рани, ќе изѕемне

Овошките во велешките дворови процветаа во зима

Велешани на кровот од Балканот

Четворица велешани минатата седмица го освоија Мусала, највисокиот врв на Балканот

Буба, но ниту лета ниту лази

Овој фолцваген со години стои заборавен од газдите преку пат на канцелариајта на комуналниот инспектор и е опаснсот по околианта

Мразулци надвиснати во тунелите на автопатот Скопје Велес

Загрозена безбедноста на патниците во тунелите од автопатот Велес - Скопје и обратно, поради огромните мразулци

Падна првиот снег

Како најава на претстојните празници, денес падна и првиот снег. Тој бргу и си замина. Според УХМР во Велес наврнале 5 (пет) сантиметри снег

Падна првиот годинешен снег

Утрово падна првиот годинешен снег

Вардар, седум дена подоцна

Како изгледа реката Вардар и околината седмица по поплавите. Кој ќе одговори на бројните прашања, зошто немаше чамци за спасување? Зошто немаше вреќи за спречување на излевањето на Вардар? Зошто никој немаше инфорнација дека Вардар надоаѓа?...

Не бива финале на Девис куп без велешани

Србија слави за освоениот Девис куп а велешките љубители на спортот, три дена гледаа врвен тенис во Белград

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »