Светот низ слики 28.04 -04.05

Јадран препловен од Бари до Херцег Нови за 12 часа, му летна капата на Папата, се чистат каналите во Амстердам, по жица над каналите на Брисел, пропагандни плакати од Прва светска војна, од Октомвриската револуција од Втора светска војна,

Првомајска парада од 60-та година (фото)

Како се празнувал Први мај во Велес, пред половина век

Светот низ слики 22.04 -27.04

Индијанците протестираат пред Белата куќа, трка на кози во Тобаго, обид за светски рекорд во поставување на бојадисани јајца во должина од 1 км

Светот низ слики 14. 04- 21.04

Како го мина Велигден голманот на Арсенал, најскапиот син дијамнт на светот се продава, велигденска трка на зајаци во Прага

Велигден 2014, Св. Пантелејмон (фото)

Како изгледаше храмот Св. Пантелејмон на Велигден, ноќта саботата спроти неделата

Светот низ слики 07.04 - 13.04

борба на петли во Кина, нови модели на купаќи за летово, полиња со лалиња во Холандија, 460 илјади пчели на телото на кинез, како во Индија се гласа, фестивал на боите во Барселона,бразилска полициска патрола, јајцето на Фаберже

Светот низ слики 31.03 - 06.04

Во Шведска фатен стаорец долг цели 40 цм, баварски рогови на концерт пред зградата на Папата, куклите играчки на англиската кралица и сестра и, ѓердан од жаде вреден 13 милиони долари, ден за тепање со перници, хотел во Амазонската прашума

Светот низ слики 24.03 - 30.03

Пречекот на Даниел во Скопје, Влатко со концерт одбележа 40 години кариера, митинг за претседателски избори ама во Авганистан, високи госи на замрзнатиот Гренланд

Светот низ слики 17.03 - 23.03

Заврши ски сезоната, некои од легендите заминаа од овој спорт, одбележувањето на ирскиот празник Св. Патрик во Њујрок, колку е цената на квалитетниот кашкавал во Италија, дрво со десет илјади велигденски јајца

Светот низ слики 10.03- 16.03

Голферот Вудс со топче погоди гледач, маратон ама на снег со 13 илјади учесници, кој е побрз авион или Ф1, коњски трки по замрзната река, во Банког такси возилата се во различни бои, херцеговец има стапало од пола метар

Музеј на отворено

Секојдневно минуваме покрај нив а тие се дел од историјата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »