Светско првенство за мустаќи и брада (фото)

Дел од 350-те учесници, каков се изглед имаа тие

Светот низ слика 04.10 - 12.10

Оро долго 6 км за Гинис за Нови Сад, српските новинари на подарок на фудбалскиот натпревар во Елбасан добиле кечиња, пинг понг европските прваци, споменик на тарабант изработен во камен

Подготвено за питијадата (фото)

Подготовките завршени само уште времето да се погоди. Поставени се 37 штандови. Цената на пастрамилијата е 130 а на чаша вино 40 денари.Компелтна програма кој кога пее..

Светот низ слика 28.09 - 04.10

познати спортисти на Октобер фест во Минхен, модата за следната сезона, во Истра тиква од 150 кг, Црн Дрим во Струга пресуши, најголемото чоколадо, најголемиот сендвич во светот..

Светот низ слика 21.09 - 27.09

Колку се претоварени возовите во Бангладеш, уловена штука капиталец на Тиса во Војводина, Кличко и Фјури пред нивниот боксерски дуел, грозје бал во Вршац

Светот низ слика 14.09 - 20.09

ученици и родители влечат авион по писта, започна октобер фест, казан леќа во Чиле за 10 илјади луѓе, парада на коњи на Црвениот плоштад, пПпата стаса и на Куба..

Светот низ слика 07.09 - 13.09

замок од слама, лонец со зелка од 560 кг од кој се поделени 1,5 илјади проции, на натпреварот Франција Турција рекорден број гледачи на кошарка во сала,50 години автономија на Тибет

Светот низ слика 17.08 до 06.09 дел 2

Плескавица од 59 кг, трка на едреници на Темза, Лајбах на концерт во Северна Кореја, од овен истрижани 40 волна доволна за 30 џемпери...

Светот низ слика 17.08 до 06.09 дел 1

Казна за девојка во Авганистан камшикување, во скопската зоо стигнаа фоки, воени паради во Малезија,Виетнам, Кина, како излгедаат десетобојците на целта од трката на 1.500 м

Вики ги сака спомениците 2015 Македонија

Cписокот на споменици на културата во Велес кои можета да ги фотографирате. Наградите се 500, 400, 200 и 100 евра

Светот низ слика 10.08 -16.08

Концерт на Роби Вилијамс на фестивал Зигет ,одбојка на песок среде Сомбор, борба со слатки во Сан Себастијанс,, скокови од стариот мост во Мостар, трка на магариња во Сплит

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »