Светот низ слики 07-13.10.2019

Фрајле на забава во винарија Стоби, октобер фест Минхен, година беа продадени 7,3 милиони чаши пиво, 130 години Мулен руж,парада на гордоста во Приштина, есен во Глазгов, Санкт Петерсбург

Во велешко процветаа црешите и крушите, пролет во есен (фото)

За постарите пак ваквото второ цутење, носи верување дека ќе имаме долга и студена зима

Светот низ слики 30.09 -06.10.2019

Розевиот марш во Скопје за подигање на свеста во борбата против ракот на дојка, Ерос Рамацоти на концерт во Скопје, Пекинг одбележа 70 години комунизам, привршува октобер фест Минхен

Светот низ слики 23-29.09.2019

И Скопје има свој Октоберфест,парада за отворањето на Октобер фест во Минхен, Србија е европски првак во одбојка, натпревар на песнопојни птици во Тајланд,масовна венчавка во Кинески град

Светот низ слики 16-22.09.2019

протестот поради насилството врз лекарите и медицинскиот персонал, протест против климатските промени, пукната водоводна цевка го блокираше сообраќајот во центарот на Белград, визуелна уметност во Пула

Светот низ слики 10-15.09.2019

Од изложенита автомобили на саемот во Франкфурт, Шпанија е новиот светски првак во кошарка

Светот низ слики 02-09.09.2019

Што остави ураганот Дориан зад себе, на Бахамите, тимот на автомобили на Ферари Ф1 низ годините, одбојкарките на Србија се нови европски првенки, тиква од 300 кг се собира од поле во Шпанија

Светот низ слики 26.08-01.09.2019

Трка со бикови во Шпанија, Карневалот Нотинг Хил во Лондон, од фрлени пластични играчки Јурстик парк во Кина, во Валенсија фестивал на доматите, споменик на фудбалскиот ас Кројф во Барселона

Светот низ слики 19-25.08.2019

Фестивал на светлото во Сингапур, светско првенство во танго, во Буенос Аиерс, олдтајмери остин и форд по улиците на САД,ликовите на државниците од Г7 изработени од песок

Светот низ слики 12-18.08.2019

Индија одбележува 73 години незвисност, туристи на камили на прошетка низ кинеска пустина, скокови од мостот во Мостар, Балашевиќ ја наполни Арената во Пула,нема повеќе седење по Шпанските скали во Рим

Светот низ слики 28.07 - 11.08. 2019

Светско првенство во параглајдерство во Крушево, фестивал на балони на воздух во Франција, парада на воената морнарица во Санкт Петерсбург, На неретва се одржа трка на чамци, србин со мустаќи долги 1,5 метри

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »