Светот низ слики 14

Какви се риби живеат во реката Меконг- Идокина, ракометарите и фудбалерите на Атетико Мадрид го освоија Супер купот, борби со домати во Шпанија,200 години од Бородинската битка, во Мостар и Подгорица не се живее од чад среде лето, карамболот од Ф1 на Спа

Украсени дрвја покрај автопат

Декорацијата е се пластични шишиња

Железничка постојка Ногаевци

Во какви услови патуват патниците во возовите на МЖ е познато. Ништо поарно не е ниту на постојките или станиците

Светот низ слики 13

Сушата и високите температури го пореметија секојдневното живеење. За ова и други анстани од светот и регионот во фото галерија

Хрватката Антонија Мишура Мис на Олимпијадата 2012

Низ повеќе фотографии, зошто таа беше наубава меѓу неколкуте илјади спортистки во Лондон

По две години отстрането стеблото кое му се закануваше на мостот Гемиџии

Дервенци три часа го отстрануваа стеблото кое го донесе поплавата на 5-ти декември 2010 година

Ковачко -механичарска работилница ,,Под мостот,,

Кој ќе спречи под Мало мовче да се растураат автомобили и да се чува стока? Или кој е должен да се почитува законот?

Светот низ слики 12

Што се беше актулено изминатите седум дена

Олимпијдата низ слики

Радоста и тагата, среќата и болката, судирот на два света,настани кои не беа регистрирани од камерите

Светот низ слики 11

Како излгеда површината на Марс, како живеат децата низ светот,животот на богатите и сиромашните,војна и мир, најнови модлеи на бикини за капење и уште низа други слики од светот изминатите три седмици

Светот низ слики 10

За патувањето на олимпијскиот оган низ Лондон, трка во венчаници, како двајца млади го кажаа своето ,,Да,, со скок во море, како се освежува светот и кај нас, фиќо фест во Крагуевац,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »