Светот низ слики 26.05 - 01.06

изложба на олд тајмери во Скопје, избор на најмустаќ во Европа, во центарот на нови Сад се игра хокеј, пожарна пропадна среде пат

Светот низ слики 19.05 -25.05

Светот се воодушевува на цвеќето на разни саеми, Балканот се дави во поплави, каде се бразилците играат фудбал

Светот низ слики 12.05 -18.05

спорт, кан, уметност, моќ, сила. Што интересно се случуваше изминатата седмица

Отворено APEX CASINO во Велес (фото)

Ова е 11-то во Македонија и дел од ланецот казина низ Европа

Светот низ слики 05.05 - 11.05

Пандев и Лазаров со Куп пехарите в раце, не се одигра најдолгото оро во светот помеѓу Охрид и Струга, парада по повод Денот на победата во Москва, прошетка низ вселената, коњски трки во антички амбиент во Василево

Светот низ слики 28.04 -04.05

Јадран препловен од Бари до Херцег Нови за 12 часа, му летна капата на Папата, се чистат каналите во Амстердам, по жица над каналите на Брисел, пропагандни плакати од Прва светска војна, од Октомвриската револуција од Втора светска војна,

Првомајска парада од 60-та година (фото)

Како се празнувал Први мај во Велес, пред половина век

Светот низ слики 22.04 -27.04

Индијанците протестираат пред Белата куќа, трка на кози во Тобаго, обид за светски рекорд во поставување на бојадисани јајца во должина од 1 км

Светот низ слики 14. 04- 21.04

Како го мина Велигден голманот на Арсенал, најскапиот син дијамнт на светот се продава, велигденска трка на зајаци во Прага

Велигден 2014, Св. Пантелејмон (фото)

Како изгледаше храмот Св. Пантелејмон на Велигден, ноќта саботата спроти неделата

Светот низ слики 07.04 - 13.04

борба на петли во Кина, нови модели на купаќи за летово, полиња со лалиња во Холандија, 460 илјади пчели на телото на кинез, како во Индија се гласа, фестивал на боите во Барселона,бразилска полициска патрола, јајцето на Фаберже

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »