Публиката ја виде премиерата на првата претстава во новиот велешки театар ,,Џинот,, (фото)

Кој се беше гостин на премиерата на ,,Најважната работа на светот,,?

Светот низ слики 09.12 - 14.12

Новогодишно руво на градовите низ светот..

Светот низ слики 01.12 - 08.12

Нова колекција на Викторија сикрет, новиот астон марти на Џемс Бонд, Како Бартоломеј го баци Франциско, новогодишно украсување низ светот, се продава првиот бетмобил од 1960-та

Светот низ слики 24.11 - 30.11

Како изгледа жената со најдолги нокти на светот, брачен пар од Индија со 90 години стаж, пијаното од Казабланка продадено за 3,1 милион долари, новогодишна атмосфера низ светот

Светот низ слики 17.11 -23.11

Индиец со мустаќи долги 5,4м, шапката на Наполеон продадена за 1,8 милиони евра..

Светот низ слика 10.11 - 16.11

Италијански уметник бара игла во пласт сено, предпремеира на Јагуар тип Ц, се запознаа највисокиот и најнискиот човек на светот, од на жица над Викториините водопади, Кајмакоски скокна со падобран од 4 илјади метри

Светот низ слика 03.11 - 09.11

Боите на есента низ светот, во Мадрид овците пред парламентот, со заврзани очи по жица на 166 м. височина, фестивал на хартиени змаеви

Светот низ слика 27.10 - 02.11

ајвар ама торта - создадено во Скопје, околу Беас куле во Солун огромен ѓеврек долг 165м, пола Бундеслига и се пушта на линиската судијка, џепниот саат на Шерлок Холмс,

Светот низ слика 20.10 - 26.10

Започна сезоната на скијачкиот спорт, еротски модели од саем во Берлин, чет со мотор преку 17 доброволци

Светот низ слика 13.10 - 19.10

Како изгледа невеста во Авганистан, Аралското езеро пресушува, цветен тепих во Брисел, најголемата и најстара смоква е на Хималатите, породување со музика од харфа во живо, боите на есента низ светот

Светот низ слика 06.10 - 12.10

Ревија на женски долен веш во Сити мол Скопје, автомобили растат по дрвјата во Франција -по поплава, заврши октобер фест, аџии во Меки, најскапиот мерцедес на саем во Будва, машинско берење на грозје

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »