Железничка станица Велес

Најфрекфентна железничка станица во Македонија со илјада патници дневно е велешката, пред Скопје и Прилеп.

Гемиџиите стасаа на целта

Четири дена и покрај лошите временски услови, пловеа 80-тина велешани од Велес до Гевгелија

Гемиџиите тргнаа

Со првата етапа од Велес до Пепелиште,започна 12-тата Вардарска регата ,,Гемиџии 2011,,

Велешани на гости кај Богот Зевс

Македонското знаме развиорено на покривот на Грција. Како е освоен јужниот сосед? Фото репортажа

Cемафорите не работат и.. сообраќајка

На крстосницата пред ЕВН такси возило удри во велосипедист

Окупација

Тротоарите во центарот на Велес се запоседнати од автомобили, сообраќајната полиција не реагира.Пешаците на улица

Порој, поплава, Велес по пролетен дожд

Како Велес изгледаше како Венеција

Учениците од Коле Неделковски на гости во Полска

Најдобрите ученици од средното училиште Коле Неделковски заедно двајца професори, Орданче Амбарков и Ѓоко Ѓоргиев, седум дена престојуваа во Полска. Фото репротажа од престојот.

Езерото Младост побеле

Познавачите велат дека причина за тоа е цветањето на алгата

Фото репортажа од местото на убиството

Низ повеќе фотографии, каде се случило убиството и како изгледа автомобилот во кој е пукано

Насмевка на природата, во најубавиот месец од годината

Темјанушки кои ви се насмевнуваат. Или како изгледа цветниот мај низ фотографии

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »