Светот низ фотографии 06 -12.11

Есенско секојдневие низ светот, рибари на Босфор, маратонци во Њујорк,пречек на Трамп во Виетнам

Светот низ слики 30.10 -05.11

Претседателите на Узбекистан, Азербејџан, Турција и Казахстан пуштија во употреба новата регионална железничка линија Баку - Тбилиси - Карс, олимпискиот оган стаса во Јужна Кореја

Светот низ слики 24 -29.10

Фонтаната Д`треви поцрвене,Олипискиот оган запален и тргна кон Јужна Кореја,Кралот на Тајланд се погребува една година по смрта, 1000 дена до Олипијадата во Токио, кукли од пченка

Светот низ слики 16 - 23.10

Во Тузла изработен најголемиот бурек во светот, во Саудиска Арабија се уништува алкохол, во канализацијата во Гетеборг фатен глушец капиталец,претседателот на Туркменистан на Путин му подари куче

Светот низ слики 09 -15.10

Едриличарскиот куп Охрид 2017, собир на олдтајмери во Свети Николе, Биг бен се поправа, протест на сточарите во Лион со овците по улица

Светот низ слики 02- 08.10

Актерката Хелен Мирен во колекција на Л `Ореал за пролет 2018, Порно актерка спонзорира германски фудбалски клуб, затворен е Октобер фест во Минхен

Светот низ слики 25.09 -01.10

Мозиак за Гинис во Нови Сад од затворачи за шишиња, во Дубровник доплови секс крузер, во Сплит и натаму плажите полни со капачи, олд тајмери изложени во Пула, во центарот на Прага одат по јаже,

Светот низ слики 18 -24.09

Британка оди на жица на 2 илјади метри н.в. колку кригли можат да понесат келнерките на Октобер фест, и во Подгорица Парада на гордоста, последиците од ураганите во Хаити и Доминиканска и земјотресот во Мексико

Светот низ слики 11 -17.09

Во Англија одгледано парче кромид тешко 6,6 кг, што остави Ирма зад себе, на парадата на гордоста во Белград учествуваше и Карлеуша

Светот низ фотографија 04 -10.09

рекордно тешка тиква од 430 кг. изборј на најдобар мустаќ на светот, бегалци масонво го напушаат Мијанмар, акдед живее Неимар откако се пресели во Париз

Црквата Св. Кирил и Методиј вечерва ги отвори вратите за верниците (фото)

Попладнево имаше вечерна богослужба и уметничка програма

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »