Светот низ слика 27.10 - 02.11

ајвар ама торта - создадено во Скопје, околу Беас куле во Солун огромен ѓеврек долг 165м, пола Бундеслига и се пушта на линиската судијка, џепниот саат на Шерлок Холмс,

Светот низ слика 20.10 - 26.10

Започна сезоната на скијачкиот спорт, еротски модели од саем во Берлин, чет со мотор преку 17 доброволци

Светот низ слика 13.10 - 19.10

Како изгледа невеста во Авганистан, Аралското езеро пресушува, цветен тепих во Брисел, најголемата и најстара смоква е на Хималатите, породување со музика од харфа во живо, боите на есента низ светот

Светот низ слика 06.10 - 12.10

Ревија на женски долен веш во Сити мол Скопје, автомобили растат по дрвјата во Франција -по поплава, заврши октобер фест, аџии во Меки, најскапиот мерцедес на саем во Будва, машинско берење на грозје

Светот низ слика 29.09 - 05.10

тиква тешка 950 кг, невестински фустан долг 4км, сметиште на сотици илјади стари тркла пред Мадрид, се играше крикет под Килиманџаро на 5,8 илјади метри височина, во Јадран по 70 години пронајден германски авион штука,

Светот низ слика 22.09 - 28.09

Повторно светска мода за догодина, најубавата жетварка во земјава, се омажи Беби Дол на 52 години, риболов на колец во Шри Ланка, нов светски рекорд во маратон, германска тиква од 260 кг,

Светот низ слика 15.09 - 21.09

Модата следната пролет во светот, повторно поплави во Хрватска и Србија, редици за новиот ајфон 6, сурфање на река,

Светот низ слика 09. 09- 14.09

Како Јадран од обемниот дожд стана жолт,рододендрон стар 125 години, демонстранти тепаат полицаец во Пакистан, светски рекрод 17 кригли пиво носи бармен од Германија, колекција Интимна облека Бритни Спирс 2015 година

Светот низ слика 01.09 - 08.09

обид за нов Гинисов рекорд во сурфање со падобран, изложба на пастуви, борби на средновековен фестивал, новиот алфа ромео 2015, филмска премиера со невести, пазар на ретки птици, ѕвончари на фестивал во Швајцарија, изведба на хака пред кошарка

Светот низ слика 24.08-31.08

облак од сккулци над град на Мадагскар, портрет на Ататурек од 6 илјади луѓе, аеро митинг на швајцарската авијација, еруптира вулкан на Папуа Нова Гвинеја, хинду верник виси на игли, фестивал на пиротехника,

Светот низ слики 18.08 - 23.08

Битка помеѓу алигатор и ајкула, алигатор и човек, бик и тореадор..како изгледа нашата галаксија Млечен пат, во Романија некои манастири се фрескописани од надвор, се пере Биг Бен, фустан од кондоми, Иберискиот полуостров ноќе..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »