Победниците на фото конкурсот ,,Вики ја сака Земјата,, (фото)

На конкурсот кој беше под патронат на УНЕСКО учествувале 115 илјади фотографии од 27 држави. Погледнете ги убавините на светот, низ прекрасни пејзажи

Светот низ слики 14.11 - 20.11

ретки птици во зоо - цветна богомилка и златен фазан, хајд парк во Лондон на мраз, си ги залепија устите за да не му приговарат на судијата -во Хрватска,

Светот низ слики 07.11-13.11

празијада во Василево, есен на плитвице, меси со нова тетоважа, за победа во ски трка награда ирвас, како мачето и кучето-средба Обама Трамп,

Светот низ слики 31.10 -06.11

Започна новогодишното украсување - во Нови Сад и Загреб, лансирање и спуштење на вселенски летала, Денот на мртвите во католичките држави, турбан на глава од 800 метри

Светот низ слики 25.10 -30.10

Овци го освоија Кичево, во тек се подготовктеи за ноќта на вештерките-се берат тикви, последиците на војната во Палестина и Јемен

Светот низ слики 17.10 - 24.10

Македонци победија на пиро натпреварување во Самобор, единствена сива панда во светот, боите на есента во Плитвица, започна светскиот куп во скијање, ја запроси за жена на натпревар во Битола

Светот низ слики 10.10 - 16.10

Сандра Петрова жетварска убавица на Кочани за 2016 година,Роналдо направи селфи со навивач кој втрча на тревникот, во Црна Гора натпревар кој подолго ќе лежи,небото над Албукерке

Светот низ слики 03.09 -09.10

Тиква од 1,2 тони во Белгија,македонско запросување во Мадрид на натпревар на Реал, заврши Октобер фест во Минхен, трагедијата на бегалците продолжува, луѓе од лего коцки пред Белата куќа

Светот низ фотографија 26.09 - 02.10

Шопска свадба на локалитет Куклица, Ајфеловата кула осветлена во розово, човечка кула во Тарагона Шпанија,селфи на Клинтон -сите и свртеа грб,двајца браќа еден против друг во Арсенал и Базел

Светот низ слики 19.09 - 25.09

Обновени Шпанските скалила во Рим,се отвори кино во базен, затворени параолимписките игри во Рио,човечка кула во Барселона

Светот низ слики 12.09 - 18.09

Тони Паркер играше кошарка на 3,5 илјади метри височина, трки на прасиња, Курбан Бајрам во Москва, започна Октобер Фест во Минхен, изложба на тикви, моркови, пашканат

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »