Одмор од напорната работа

Просењето како професија, за жал е присутно и натаму кај мал број случаи наши сограѓани

Светот низ слики 15

Се ожени Бујар Османи, прв училишен ден, суша, порој, поплава, борба на живот и смрт лав и нилски коњ, алигатор и слон, во Гвадалахара се собраа маријачите

21 мото крос Независност

300 учесника минаа низ Велес на тридневанта турнеја низ Македонија

Како се спасуваше Велес кај Гроот

Пожртвувана акција на велешките пожарникари на лошиот терен. Изгореа стотина хектари под лозје, спасени пет викендички. ТРМР со фотографии од местото на настанот

Светот низ слики 14

Какви се риби живеат во реката Меконг- Идокина, ракометарите и фудбалерите на Атетико Мадрид го освоија Супер купот, борби со домати во Шпанија,200 години од Бородинската битка, во Мостар и Подгорица не се живее од чад среде лето, карамболот од Ф1 на Спа

Украсени дрвја покрај автопат

Декорацијата е се пластични шишиња

Железничка постојка Ногаевци

Во какви услови патуват патниците во возовите на МЖ е познато. Ништо поарно не е ниту на постојките или станиците

Светот низ слики 13

Сушата и високите температури го пореметија секојдневното живеење. За ова и други анстани од светот и регионот во фото галерија

Хрватката Антонија Мишура Мис на Олимпијадата 2012

Низ повеќе фотографии, зошто таа беше наубава меѓу неколкуте илјади спортистки во Лондон

По две години отстрането стеблото кое му се закануваше на мостот Гемиџии

Дервенци три часа го отстрануваа стеблото кое го донесе поплавата на 5-ти декември 2010 година

Ковачко -механичарска работилница ,,Под мостот,,

Кој ќе спречи под Мало мовче да се растураат автомобили и да се чува стока? Или кој е должен да се почитува законот?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69

АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »