Светот низ слики 23-29.03.2020

Како светот живее под опасност од корона вирусот

Светот низ слики 16-22.03.2020

Земјотресот што силно го погоди утрово Загреб -Хрватска,242 години старо дрво во Хрватска, рибарите на фестивал во Нигерија,последиците од корона вирусот по животот во светот

Светот низ слики 09-16.15.2020

животот по светот со корона вирус, на коњските трки во Лондон каде главни се женските шешири

Светот низ слики 02-09.03.2020

Марш за женски права во Скопје, заловена првата женка рис, на територијата на НП Маврово, граница американец мине на жица, над активен вулкан,Рим и Милано празни без туристи

Светот низ слики 24.02-01.03.2020

Време е на карневали Рио-Сао Паоло-Келн, модна недела во Париз, Алфа Ромео со новиот болид во Ф1 за 2020,

Светот низ слики 17-23.01.2020

карневал - во Сао Паоло, Ница, Тенерифе, Канарите, фестивалот на лимони и портокали во Ментон Франција, во Пожега, Србија се наоѓаат железнички музеј, трката Дејтон 500,авион создаден до 500.000 цветови

Светот низ слики 10-16.02.2020

Шиба кучето кое освои најмногу признанија на изложбата во Њујорк,Мекларен и Ферари ги претставија возилата за Ф1 2020 сезона, започна карневалот во Венеција, од карневалот во италијански Виаљреџо

Светот низ слики 03-10.02.2020

Модната ноќ на невести во хотелот Мериот, Париз по штрајкот на комуналните работници 52 илјади гледачи на хуманитарниот тениски меч помеѓу Надал и Федерер, кога парна локомоива ќе удри на премин автомобил,

Светот низ слики 27.01 -02.02.2020

Протест пред Собранието, пораката е Сакаме да дишеме,Отворена Риека Европски град на културата за 2020,50годишен Англичанец плива по Антарктик, со пушка против наездата на скакулци во Кенија

Светот низ слики 20-26.01.2020

Маскенбал во Куратица, од пречекот на Кинеската Нова година, село на Филипините по ерупцијата на вулкан,водици во Етиопија и Вишеград, парада на Индиската војска на камили,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »