ФК Борец со тројца новаци

Во клубот пристапија Оливер Пеев,Филип Ристовски и Србинот Гавриќ

Започнаа натпреварите во Третата фудбалска лига Центар

Во оваа конкуренција се натпреваруваат ФК Превалец, ФК Илинден БС и ФК Локомотива. Стартуваа и фудбалерките, со пораз

Велешки ФК Борец го победи шампионот ФК Шкендија (видео)

По четири кола велешани имаат четири бода и се седми на табелата на Првата лига

ФК Борец загуби во Струмица

Освојувачот на Купот, ФК Академија Пандев, победи со 2:0

Прволигашот Борец подобар од третолигашот Превалец во Купот

ФК Превалец - ФК Борец 1919 0:4 (0:2)

Футсал интернационалецот Леовски, останува во Славија Прага

Ова е втора сезона како велешанецот ќе игра за овој прашки футсал клуб

Нерешено за сефте во Првата лига

Велешки Борец по18 години пауза се врати во Прва фудбалска лига и дома одигра без голови со скопски Вардар

Петрушев 37-ми на СП во кајак на диви води за јуниори

На првенството за млади категории учествуваа тројца македонски репрезентативци, сите велешани

Македонските репрезентативци, тројца велешани, 11-ти на ЕП за млади во Словачка

Игнатов, Петрушев и Мазнев не успеаја да влезат во полуфинале во поединечна конкуренција

Велешанецот, ракометарот Ончев со нов договор во Франција

Ќе игра за второлигашот Вернон

Ракометарот Димов, ќе игра за словачка Шала

Младиот велешанец, кој играше за РК Вардар јуниор започнува меѓународна кариера

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »