ФК Борец се враќа со бод од Скопје на стартот од втората полусезона

ФК СКОПЈЕ - ФК БОРЕЦ 1:1 (1:1)

КК Борец баскет поразен дома од лидерот на Втората лига, КК Чаир

Во Втората футсал лига КМФ Кеги моби беше слободен

Награда за велешанецот Горан Јовановски во Белград за најдобар возач на кружни трки во Е-1

Toj вози „Цитроен саксо“ со работна зафатнина од 1.600 цм3 со 215 КС

Успешен резултатски старт за велешките спортски екипи во 2022-та

Во првите настапи годинава,победи за кошаркарите на КК Борец Баскет и на футсал екипата на КМФ Кеги моби

ФК Борец тргна со подготовките за пролетниот дел од Првата лига, со нов тренер

Од сабота клубот на подготовки во Анталија - Турција

Пораз ракометарите на ГКР Борец дома од неготински РК Вардар

Со каков пласман завршија есенва ракометарите, кошаркарите, одбојкарите, футсал екипата на КМФ Кеги моби

Реми дома, во дербито за футсал екипа на КМФ Кеги моби

Во дербито загубија на домашен терен фудбалерките а победа во гости за кошаркарите

Победа за кошаркарите на КК Борец баскет

Порази за одбојкарите, ракометарите, футсал екипата, пингпонгарите

Лидерот ФК Шкупи победи во Велес, нaд ФК Борец

ЖФК СКОПЈЕ –ЖФК БОРЕЦ одложена ФЛ ПОБЕДА – ФК ЛОКОМОТИВА ГРAДСКО 4:0

Победа и за фудбалерите и за фудбалерките на Борец

ФК ПЕЛИСТЕР - ФК БОРЕЦ 1:3 ЖФК БОРЕЦ - ЖФК АС ЈУНАЈТЕД 2:0

КМФ Кеги моби реди уверливи победи во Втората футсал лига

Тесен пораз за кошаркарите на КК Борец баскет во Скопје од КК Шкупи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »