Спортот во очај!

И додека на фудбалот во трета лига има публика, кошарката, ракометот и да сака гледачот нема да ги гледа

Кадино – Борец 1:5

Втора победа за велешани во третата лига

Доминација на велешани на отвореното првенство во кајак на диви води

Педесетина натпреварувачи возеа на патеката Стар мост а најдобар беше велешанецот Љубиша Спасиќ кој вози за скопски Илинден

Одбојка на песок, доминација на Албанците

И во машка и во женска конкуренција победија двојките од Албанија пред Косоварие на меѓународниот турнир во одбојка на песок кој се одржа во Велес

Спортските подеми и падови на регионот на Олимпијадата

Кој и што освои на Олимпијадата во Лондон од Балканските земји. Хрватска и Романија најуспешни.

Ефремов во Рио на Олимпијада со норма

Ефремов настапи во Лондон на Олимпискиот стадион пред 80 илјади луѓе, бројка која досега а и скоро во иднина ниту еден велешки спортист нема да ја достигне. Бројна фото галерија од престојот во Олимпиското село. Фотки и со Тони Паркер и Тони Блер...

ФК Борец тргнува кон подобра иднина и Прва лига

Со нов, анонимен спонзор, нов тренер, нова управа, ФК Борец сака да се врати на старите позиции, во елитното друштво

Ефремов замина за Лондон со општинското знаме

Градоначалникот во името на сите велешани на Ефремов му посака добра трка, добро време и усепшен настап. Му даде чек како материјална и финансиска поддршка но и општинското знаме за да се вее во олимпиското село

Олимписките игри: Од Атина до Лондон

Игрите во нејзините почетоци траеле и по шест месеци!!

Пред светот во Лондон, Ефремов ќе трча со скинати спринтерки

Ефремов се подготвува за Лондон, трчајќи на атлетсакта патека во Велес, која е преполна со рекреативци и е уништена. Тој неодамна дипломираше на ФОН со 9,97 просек

Кат Ком победи на турнирот во мал фудбал Гемиџии

Петнаесет екипи, две седмици ги собраа љубителите на малиот фудбал на Детското игралиште. Победникот освои 80 илјади денари

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »