Локалното дерби во Башино село ФК Илинден - ФК Локомотива без победник

По 11-тото коло ФК Превалец и натаму втор во третата лига Центар

Кошаркарите на КК Борец баскет со победа тргнаа во Втората лига (видео)

Прва победа за футсал екипата на КМФ Велес победа и за новиот футсал тим од Велес КМФ Кеги моби. Пораз за одбојкарите, ракометарите на Борец го испуштија првиот бод во лигата

Ја доби Општинската награда за 9-ти ноември ама на општинскиот празник ФК Борец одигра реми со Македонија ЃП

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 1:1

Велешанецот Илиевски победи на велешкиот полумаратон (фото)

Двојна победа за велешани, втор беше Никола Павлов

Дваесет и еден гол во шестото коло на Општинска фудбалска лига

ФК Тополка и натаму лидер со предност од пет бодови

Победа за ФК Превалец, порази за ФК Локомотива и ФК Илинден

Десетто коло Трета фудбалска лига Центар

Викендов на патеката кај езеро Младост, се возеа втората и третата ендуро трка од државниот шампионат

Порази за фудбалерките, одбојкарите и футсал екипата во Првите лиги

Висок пораз за ФК Борец од ФК Шкендија во Тетово

ФК Шкендија - ФК Борец 4:0

ФК Тополка со пет бода предност, на врвот од Општинска фудбалска лига

Се одигра петотто коло, на четири средби постигнати се 18 гола

Фудбалерите на Борец елиминирани во Купот од ФК Струга ТЛ

Елиминирани во осминафиналето и фубалерките на ЖФК Борец

Фудбалерот Прелчец, кој на четири натпревари му донесе радост и победа на ФК Борец

Прелчец најавува ќе има уште голови и победи

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »