Бронза на Балканијадата во кати за составот на Македонија во карате

Бронзата за три велешанки Теа Гашева, Мартина Арсовска и Андреа Алексовска

Фудбалерите на Борец се враќаат непоразени од Струга (видео)

ФК Детонит јуниор - ФК Локомотива Градско 2:1 (Втора лига Исток) Голманот на ФК Борец Рниќ одбрани и пенал

Реми без голови во дербито помеѓу ЖФК Борец и ЖФК Каменица САСА

ЖФК Борец и ЖФК Каменица САСА 0:0

Победа за фудбалерките, пораз за ракометарите

Загубија и кошаркарите на КК Борец баскет

Нов пораз за велешки ФК Борец во Првата лига

Поразена и екипата на ФК Локомотива дома во Градско, во Втората лига Исток

Велешки ФК Борец тоне на табелата, загуби дома од пониско пласираниот ФК Скопје

ФК БОРЕЦ 1919 - ФК СКОПЈЕ 0:2 Победа за второлигашот од Градско ФК Локомотива против ФК Братство 07

Ангел Петрушев возеше на сениорското СП во кајак слалом на диви води

Петрушев со само 18 години не ги мина квалификациите во сениорска конкуренција

ФК Борец славеше над третолигашот ФК Њу Старс во Купот

Велешани обезбедија пласман во осминафиналето

Пораз за ФК Борец на Чаир во Скопје

Со триесетина учесници нa езеро Младост cе одржа осмиот по ред пливачки маратон. Во Втората лига Исток, неочекувано првиот бод на гостувањето во Кочани го освои ФК Локомотива од Градско

Во дербито на дното, победа за ФК Борец

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК ПЕЛИСТЕР 2:1 (1:1)

Лозово доби спортска сала (фото)

Спортската сала е на површина од 650 квадратни метри, се состои од комбиниран терен за повеќе спортови и е инвестиција од 24 милиони денари

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »