Победа за ракометарите и футсал екипата

Велес обезбеди опстанок во Првата лига

Бабуна нов општински првак

Превалец елиминиран од Купот

Бабуна пред промоција на првак на Општинска фудбалска лига

Ќе го заврши ли првенството лидерот без загубен бод. Резултати од 23 коло и распоред за следните две кои се играат сабота и вторник

Победа за футсал екипа на Велес

Заврши првенството на Третата лига Југ, Превалец четврти, Борец 1919 петти. Пораз за фудбалерките

Превалец освојувач на Општинскиот фудбалски куп

Ракометарите поразени во Радовиш, резултати 22 коло на Општинска фудбалска лига

Нерешено за ракометарите на гости во Скопје, победа за футсал екипата на Велес

Убедлива победа за Борец 1919 дома и реми на Превалец на гости, во Треата лига Југ

55 години Боречки клуб Борец (фото)

Одбележани и 35 години од смртта на Љубомир Коцев Листон

Победа за ракометарите, нерешено за футсал екипата на Велес

Превалец и Борец со победи во Третата лига Југ

Победа за ракометарите на Борец над Пролет

Бабуна во речното дерби подобра од Тополка- Општинска фудбалска лига

Победа за футсал екипата на Велес, ракометарите на Борец елиминирани од Купот

Победа за Превалец и пораз на Борец во Трета лига Југ

Ракометарите на Борец поразени во Битола

Во Општинска фудбалска лига Бабуна ита кон титулата

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »