Пораз во Купот за одбојкaрите и за кошаркарите во заостанат натпревар

Одбојкарите реваншот го играат следната среда

Футсал екипата на КМФ Кеги моби во четврт-финалето од Купот

Пораз за одбојкарите во разигрувањето. Бановски и Арсовска најдобри каратисти во Македонија до 21 година и кај кадетки во кати

Победа и пораз за кошаркарите на Борец Баскет, во заостанати натпревари од Втората лига

Викендот пред нас се играат 1/8 средбите на футсал купот

Анѓушев на фудбалерите и фудбалските ветерани им кажа дека клубот ќе се продава на берза оти е АД

По заминувањето на тренерот Михајлов, за нов е именуван Баже Левков

Кочо Анѓушев и Брако се повлекоа од финансирањето на ФК Борец

Наместо фудбал Брако и Анѓушев ќе стипендираат одлични студенти а клубот го оставаат без долгови, на ОФС Велес

Навивачите на ФК Борец со поддршка за клубот и останок на финансиерот Анѓушев

Навивачката група Гемиџии и останатите поддржувачи на ФК Борец го искажаа револтот од состојбата во која се најде клубот,со најавено заминување на спонзорот

Навивачката група на ФК Борец, Гемиџии со поддршка за Анѓушев и бараат да остане во клубот

Како група но и дел од ФК БОРЕЦ му стојат на располагање во било кој дел за борбата против мафијата во ФФМ - потенцираат од НГ Гeмиџии

Анѓушев- со донесените одлуки на Собранието на ОФС Велес го враќате ФК Борец во понизок ранг

Претседателот на ФK Борец Кочо Анѓушев изрази незадоволство од односот на Федерацијата кон клубот

Лазар Ракиџиев повторно избран за претседател на ОФС Велес

Тој беше избран едногласно од сите 35 присутни делегати

Со порази КМФ Кеги моби и КМФ Велес ја завршија есенската полуетапа од Првата футсал лига

Ова беше 11-то последно есенско коло

Победа за КМФ Велес, пораз за КМФ Кеги моби

Претпоследно 10-то коло од Првата футсал лига

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »