Младинците на ОК Борец државни правци

Фудбалерките на ЖФК Борец со убедлива победа над екипата на ЖФК Шкендија

Победа на КМФ Кеби моби за пласман во Прва лига

Победа за опстанок во Прва лига, на пингпонгарите на ППК Борец Тим

Победи за кошаркарите, ракометарите и за ФК Превалец

Успешен викенд ако се земе во предвид дека вчера конечно се радуваа и фудбалерите на прволигашот ФК БОрец

После пет месеци, радост за фудбалерите на ФК Борец, победија

ФК БОРЕЦ 1919 - ФК СТРУГА ТЉ 2:0 ФЛ СЛОГА- ФК ЛОКОМОТИВА 8:0 втора лига Исток)

ФК Превалец со нова победа во гости, во Трета лига Југ

Одбојкарите на ГОК Борец ја завршија со пораз, разочарувачката пролетна сезона во разигрувањето на најдобрите шест екипи

Победа за кошаркарите за делба на второ место на табелата од Втора лига

Победа и пораз за пингпонгарите, пораз за ракометарите, пораз во дербито во Липково за КМФ Кеги моби

Порази за ФК Борец и ФК Локомотива, победа за ФК Превалец

Фудбалските екипи од ОФС Велес со лоши резултати овој викенд

Второ реми во низа за отпишаниот ФК Борец

Нов пораз за одбојкарите, овој пат на домашен терен

КМФ Кеги моби експресно се врати во Прва лига, по една година

Продолжи пингпонгарското првенство. Петрушев втор на меѓународниот ИКАС кајак натпревар

ФК Борец се врати непоразен од Тетово

ФК Превалец победи во Бучин, ФК Локомотива од Градско реди порази во низа во Втора лига Исток

Уште една победа, 11-та од 10 натпревари за кошаркарите на КК Борец баскет

Уште еден пораз за одбојкарите, ракометарите поразени во Струмица

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »