Ја доби Општинската награда за 9-ти ноември ама на општинскиот празник ФК Борец одигра реми со Македонија ЃП

ФК Борец 1919 - ФК Македонија ЃП 1:1

Велешанецот Илиевски победи на велешкиот полумаратон (фото)

Двојна победа за велешани, втор беше Никола Павлов

Дваесет и еден гол во шестото коло на Општинска фудбалска лига

ФК Тополка и натаму лидер со предност од пет бодови

Победа за ФК Превалец, порази за ФК Локомотива и ФК Илинден

Десетто коло Трета фудбалска лига Центар

Викендов на патеката кај езеро Младост, се возеа втората и третата ендуро трка од државниот шампионат

Порази за фудбалерките, одбојкарите и футсал екипата во Првите лиги

Висок пораз за ФК Борец од ФК Шкендија во Тетово

ФК Шкендија - ФК Борец 4:0

ФК Тополка со пет бода предност, на врвот од Општинска фудбалска лига

Се одигра петотто коло, на четири средби постигнати се 18 гола

Фудбалерите на Борец елиминирани во Купот од ФК Струга ТЛ

Елиминирани во осминафиналето и фубалерките на ЖФК Борец

Фудбалерот Прелчец, кој на четири натпревари му донесе радост и победа на ФК Борец

Прелчец најавува ќе има уште голови и победи

Лидерот на Трета лига Центар, ФК Превалец торпедиран во Црнилиште, загуби со 6-1

Фудбалерките на ЖФК Борец загубија дома. Заврши првиот дел на Првата пинг понг лига, Борец ТИМ петти од осум екипи

Прелчец го симна лидерот од врвот (видео)

ФК Борец- ФК Академија Пандев 1:0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »