Велешанецот Димитриевски и кладе пет гола на Барса

Ова е во натпревар од Шпанскиот ракометен куп

Кошаркарите на Борец итаат кон Втората лига

Велешани лидери на полу-етапата

Велешанецот Димитриевски заигра во АСОБАЛ лигата на Шпанија

Со победа и гол ракометниот интернационалец Димитриевски стартуваше во првенството на Шпанија

Мото клубот Велес со грст признанија за ендуро класата (фото)

И како клуб и како поединци тие добија бројни признанија за сезоните 2012 и 2013

Бесплатна презентација на фитнес дисциплини

Сабота, 1. март 2014, во поливалентниот простор на ОУ „Блаже Конески“ - Велес ќе се одржи бесплатна презентација на фитнес дисциплини.

Одбојкарките на Борец елиминирани од Купот

Загубија тесно од струмичанки со 3:2

Две победи на младите репрезентативци во футсал, во Велес

Преслушана беше Романија. Гол постигна и велешанецот Леовски

Машката екипа на Борец елиминирана од Купот

Струмица во Велес во четврт-финалето победи со 3:1, по голема борба

Борец Брако ја преслуша Лирија ама налета на Струмица

Женската екипа игра исто такa со струмичка екипа, со Македонија Макс

12 илјади гледачи во Велес е рекорд по посетеност во ракомет во Македонија

ТРМР ви нуди уште еден податок, кој малкумина го знаеја. Средбата е одиграна 1967-та на црвеница на Градски во Велес, тоа е рекорд и во поранешна Југославија

Генерација и екипа за паметење, но без резултат и без спонзор

Петмина ракометни репрезентативци имаше Борец од 1997-та

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »