Победа и реми за третолигашите од Велес

Жртви беа прилепските екипи, Младост од Кривогаштани и Партизан од Обршани

Фудбалерките победија, фудбалерите нижат порази

Машката екипа на Борец наместо за врвот се бори за опстанок

Мартолци есенски првак на Општинска фудбалска лига

Женската екипа нa Борец со победа во купот, влезе во полуфиналето. Во третата лига југ Бабуна се поблиски до врвот, Илинден до дното

Велешките Окинава карате претставници настапија во Белград

Меѓународна демонстрација на која учествуваа повеќе земји Русија, Украина, Грција, Хрватска, Македонија и организаторот Србија

Во дербито за врвот Мартолци подобар од Форца нова и остана лидер во ОФЛ

Во Трета лига југ, два порази и победа на велешките екипи, Бабуна стигна на 5-то место

Се возеше промо трка Ендуро манијакс во Велес

Меѓу учесниците беше и вицепремиерот Владимир Пешевски

Победа за женската фудбалска екипа на Борец, машките поразени дома

Жените остануваат при врвот, машките заглавија при дното

Во дербито на ОФЛ Гемиџии ја торпедираше Форца, Мартолци на врвот

Во третата лига Југ, победа за Бабуна, порази за Илинден и Превалец

Женската и машката екипа заедно загубија со 9:0

Високи порази за двете екипи на гостувањата во Тетово и Струмица

Амбарков делеше правда на турското дерби во ЦЕВ купот

Одбојкарките на Фенербахче победија со 3:0 против Бурса, како гостинки

Дербито на Општинска за Мартолци

Во Третата лига југ, месното дерби за Илинден

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »