Порази за ракометарите и фудбалерките

Уште еден неуспешен спортски викенд

Бонев, победи на трка со препреки во Баварија

Тој се натпреварува во еден нов спорт, на издржливост кој се повеќе зема замав во Европа

Трета лига југ-фудбал Борец убедлив дома, Превалец поразен во Неготино

Одиграно 16-тото коло на Општинска Фудбалска лига

Еуро Брик Киро Ќучук спонзор на КК Борец

Спонзорот најавува враќање на велешката кошарка во македонски рамки

Порази на велешките екипи во најквалитените лиги

Загубија ракометарите, фудбалерките и екипата во футсал

Кристијан Ефремов 26-та на СП во атлетика

Патеката во Портланд ја истрча за 50,28 сек, што е за 80 стотинки послабо од неговото најдобро време

Во локалното дерби Превалец подобар од Борец

Уште едно ефикасно коло на Општинска фудбалска лига. В сабота на Градски, дерби Шкендија - Шкупи

Кристијан Ефремов ќе учестува на СП во атлетика во сала во Портланд САД

Велешанецот е единствен претставник на Македонија, ќе трча на 400м

Победи за екипата на Велес во футсал и фудбалерките на Борец

Пораз за ракометарите на Борец

Започна пролетниот дел од Општинската фудбалска лига

Домаќините само со две реми, гостите уверливи

Победа за футсал екипата на Велес, пораз за фудбалерките

Младите одбојкари на Борец со две победи во четврт-финалето за државното првенство

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »