Фудбалерите на Борец со трета победа во низа

Небиоски победи на Отвореното првенство на Македонија во кајак на диви води-слалом, во Велес

Со пораз КМФ Велес ги заврши предквалификациите за Лигата на шампионите

Велешани загубија од првакот на Малта со 5:8

Втора победа за КМФ Велес во предквалификациите за Лигата на шампионите

Совладан првакот на Естонија Космос со 4:0

Евро стартот со убедлива победа за велешкиот футсал првак

Во предквалификациите за Лигата на шампиони македонскиот првак КМФ Велес со високи 10:3 го совлада првакот на Република Ирска, вечерва играат со првакот на Естонија

И ФК Борец и ФК Превалец елиминирани од Купот

Кораб во Дебар и Македонија ЃП на Градски, подобри од велешките фудбалски клубови

Велешанецот Игор Леовски ќе настапува за прашка Славија

Футсал репрезентативецот интернационалната кариера ја продолжува во Чешка

ФК Борец во Втора лига Исток започна со победа

Енис Небиоски учествуваше на ЕП во кајак слалом на диви води, веслаше под можностите

За иднината на ГРК Борец

Управата бара од градоначалникот да помогне оти се во долгови до гуша, Коцевски вели бизнис заедницата има законска можност да финансира во врвен спорт

Дарко Димитриевски се врати во Шпанската АСОБАЛ лига

Во наредната сезона тој ќе ги брани боите на БМ Блендио Синфин од Сантандер

Ракометарите на Борец си ги бараат заработените пари

Од Општината велат клубот не треба да се потпира само на локалниот Буџет, треба да се бараат средства и од спонзори

Небиоски 30-ти на СП за јуниори во Италија

Младиот велешанец стигна до полуфиналето и најави дека од него може да се очекуваат добри резултати во кајак на диви води слалом

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »