Атлетичарот Михов во Загреб истрча 130 км за 12 часа

Ракометарите остануваат во трка за второто место и со надеж за бараж. Порази на фудбалските екипи, жените запрени во полуфиналето од Купот. Ракометарките на Борец по подолго време се радуваа

Драган Ванов ја подели победата на првата годинешна ендуро трка

По мошне тешка патека се возеше на Орман, во близина на Скопје. Следната трка треба да биде на езеро Младост

Војдиновска загуби во првото коло на ЕП во карате во Финска

Велешанката беше елиминирана од Србинката Филиповиќ

Мартолци нов лидер на ОФЛ

Во дербито Мартолци го совлада лидерот Младост и се врати на врвот. Во Третата лига Бабуна е втора, Превалец се спасува, Илинден од Башино село тоне

Футсал, Велес со уверлива победа се спаси од излегување од прва лига

Машката и женката фудбалска екипа нa Борец поразени

Претседателот на ФК Борец Пепелашева казнета два месеци надвор од фудбалот

Таа оваа казна ја оквалификува оти како жена се спротивставила на судиите и Федерацијата

Викендов се играше само фудбал и тоа по кал

Порази за машката и женската екипа на Борец на домашен терен. Во Трета лига југ, Бабуна се враќа во игра за првак на Трета лига

Велешанецот Махмудов со Цволе го освои Холандскиот фудбалски куп

Поради повреда Денис не играше во финалето, а неговиот Цволе го „растури“ Ајакс со 5:1

Јуниорите на МВК победници на Велосипедскиот куп на Македонија

Василевски, Цветков и Николов беа побрзи и од сениорите, во трката која се возеше до Росоман и назад во должина од 116 км

Превалец ја отпиша Бабуна од сонот за првак на Трета лига

Во дербито во Општинска, лидерот Младост го победи третопласираниот Гемиџии

Ракометарите редат победи, фудбалерите бележат порази

Борец поразен два пати за четири дена, загуби и во саботата и попладнево. Футсал екипата на Велес со променливи резултати, неочекувано победуваат и губат

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »