Одбојка на плажа Охрид 2010

Овој викенд во Охрид (плажа Бафало) се одржува петтиот по ред турнир во одбојка на плажа. Боите на градот ги застапуваат Дејан Димовски и Матеј Митев кои се натпреваруваат во групата „Б“ во категорија на јуниори професионалци помлади од 19 години.

Оптимизам во ЖФК Борец пред квалификациите за Лигата на прваците

Оптимизмот се заснова со победата на српскито првак екипaта нa Машинац од Ниш, двете засилувања и вербата во сопстениот квалитет. Градоначалникот Петров ги награди со 60 илјади денари за освојувањето на двојната круна.

Секој седми посетител на ТРМР навиваше за Шпанија, новиот Светски првак

Шпанците станаа светски прваци а 14 отсто од посетителите на сајтот ТРМР ја посакуваа нивната победа.

ЖФК Борец во Литванија по виза за лигата на шампионките

Познати противничките на ЖФК Борец во квалификацииет за лигата на шампионките. Велешанки ќе патуват во Литванија

Младите одбојкари на Борец прваци на Македонија

Младинците на ОК Борец се прваци на Македонија

И Купот за ЖФК Борец

Двојна круна за велешанки, откако во саботата го освоија и Купот.

Градскиот стадион во Велес се руинира а сопственик нема

Некогашната гордост на велешани,Градскиот стадион, денес е срам и грда слика на градот. За него нема кој да се грижи, бидејќи тој е сечиј и ничиј,

Историја, Борец е женски фудбалски првак на Македонија

Женската фудбалска екипа на Борец е шампион на Македонија во натпреварувачката 2009/10 година.

Шест децении ракомет во Велес

Шесте децении на ракометот од Велес беше повод заедно да се соберат сите ракометари кои значат нешто во историјата на овој најпопуларен спорт во градот.

Победа за славје, ракометарите суперлигаши

Со победа од 34:29 ракометарите на велешки Борец ја потврди првата позиција и од наредната сезона се враќаат во Супер лигашкото друштво.

Драган Ванов најдобар во првата ендуро трка во Македонија

Велешанецот Драган Ванов е севекупен победник на првата трка за шампионатот на Македонија во еднуро, која се возеше на патеката кај езерото Младост.Шампионот ќе биде познат по уште три трки кои треба да се возат.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »