Победи за фудбалерките и ракометарите на Борец

Неизвесно дали ќе продолжи Првата футсал лига и Трета фудбалска лига

Победа на фудбалерите на ФК Борец за опстанок, и следната година во Прва лига

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК РЕНОВА 2:0 (1:0)

Петрушев без пласман во полуфиналето во кајак слалом на ЕП Во Италија

Седумнаесет годишниот велешанец, се натпреваруваше во сениорска конкуренција

Велешанецот Петрушев ќе учествува ЕП во кајак во Италија

Тој ќе настапи четврток, во К-1 во слалом

ФК Борец се враќа непоразен од Кратово, во дербито за опстанок

ФК Силекс - ФК Борец 1:1.(1:0)

КК Чаир го елиминира КК Борец баскет во разигрувањето за пласман во Прва лига

КК Чаир 2030- КК Борец баскет 96:71

Победа за ФК Борец над скопски ФК Ваардар , во дербито за опстанок

ФК Борец 1919 -ФК Вардар 2:0 (1:0)

Ванов прв, Јаневски втор, Караколев трет на мото трката во прилепско Лагово

Слаби резултати на велешките велосипедисти на меѓународната трка Белград - Бања Лука

Со пресврт кошаркарите на КК Борец баскет, до победа и трет натпревар за пласман во Прва лига

Ракометарите на ГРК Борец загубија од РК Драчево

ФК Шкендија со пресврт и победа до титулата првак, ФК Борец со пораз во цревната зона за опстанок

ФК Шкендија -ФК Борец 1919 3:1 (0:1)

КМФ Кеги моби одигра нерешено во Кавадарци, во Првата футсал лига

ФК Локомотива од Градско ја зголемува бодовната разлика во Третата лига Југ, порази за ФК Превалец и за ФК Работник од Лозово

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »