55 години Боречки клуб Борец (фото)

Одбележани и 35 години од смртта на Љубомир Коцев Листон

Победа за ракометарите, нерешено за футсал екипата на Велес

Превалец и Борец со победи во Третата лига Југ

Победа за ракометарите на Борец над Пролет

Бабуна во речното дерби подобра од Тополка- Општинска фудбалска лига

Победа за футсал екипата на Велес, ракометарите на Борец елиминирани од Купот

Победа за Превалец и пораз на Борец во Трета лига Југ

Ракометарите на Борец поразени во Битола

Во Општинска фудбалска лига Бабуна ита кон титулата

Победа за ракометарите на Борец, пораз за фудбалерките

Победи во Третата лига Југ за Превалец и Борец 1919

Порази за Превалец и Борец 1919 Трета лига Југ

Во Општинска лига Бабуна лидер, и дожд од голови

Бонев трет на Државното првенство во полумаратон

На Кајакарскиот Икас куп, Мирчевски трет во кајак слалом. Футсал екипата на Велес со нов пораз се најде во опасната зона за опстанок во најдоброто друштво

Борец 1919 победи, Превалец ремизираше

Општинска фудбалска лига уште едно ефикасно коло по пет гола на натпревар

Порази на велешките екипи во Првите лиги

Од купот во четврфинале елиминирани екипите на Велес во футсал и фудбалерките на Борец

10 години на женскиот фудбалски клуб Борец

Во 2010 освоено првенството и Купот

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »