Градското дерби во фудбал без голови, одбојкарското за жените на Форшпед

Фудбалерите и натаму без пораз во Третата лига југ

Одбојката куп натпревари, машката екипа изненади

Фудбалерите на Борец победија но тешко

Спортски викенд, победи и порази

Фудбалерите на Борец ја продолжуваат серијата победи. Победија и одбојкарките на Форшпед и Борец Брако, загубија мажите на Борец Брако, фудбалерките само нерешено во дербито за прво место

Гигов пак подобар од Мисовски во македонското дерби во Турција

Мерсин го победи Једитепе 36:26

И двете одбојкарски екипи поразени дома, во тај брек

Форшпед и Борец Брако со слаб старт на новиот дел од првенството

Атлетичарот Ефремов шести на Балканијадата ама не оди на Европско во Гетеборг

И покрај добрата форма на Ефремов тој нема да трча во Шведска поради слабата финансиска моќ на федерацијата

Четири нови пинг понг маси

Рекреативците добија нова можност за спортување, но што со многу поголемиот број велешани, тие што трчаат на Градски или возат велосипед, кога за нив ќе се создадат услови

Со седум новаци, ФК Борец ита кон Втората лига

Одигран првиот контролен тест против екипата на Превалец, Борец победи со петарда, 5:0

Темелков, нема да разочараме во Шпанија на Светското првенство

Можеме да направиме позитивно изненадување на Светското првенство, најавува македонскиот репрезентативец велешанецот Темелков

Спортист на Велес за 2012 е Зоран Димов

Димов е атлетичар а зад него беа кајакарот Игор Стефановски и мотористот Драган Ванов. Екипа на годината е ККК Вардар а тренер Димче Стефановски. Зошто беа заборавени и не беа повикани велешките спортски ветерани

Нови четири маси за пинг-понг во салата Гемиџии

Велешани рекреативци зависници од пинг-понг

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »