Нема титула за одбојкарките на Форшпед

Форца Волеј - Форшпед 3:1

Мартолци го освои општинскиот фудбалски куп

Во финалето за ОФС Велес, Мартолци Млaдoст 7:6 на пенали

Форшпед – Форца Волеј 0:3

Скопјанки поведоа со 2:0 во борбата за титулата првак на Македонија. Велешанки разочараа со слабата игра

ОФЛ 14 коло

Лидерите со убедливи победи.В четврток финале на купот Мартолци - Младост 17 часот

одбојка Форца Волеј – Форшпед 3:1

Во борбата за титулата првак, скопјанки поведоа иако велешанки водеа со 1:0 во сетови и 19:12 во вториот сет

Мартолци славеше во дербито против Извор

13-то коло на ОФЛ Велес

12 коло ОФЛ, успешно за гостите

В недела, во 14 часот на Градски стадион, дербито за првак Извор – Мартолци

Велешанки без Купот

Форца Волеј – Форшпед 3:0

Македонија - Форшпед 1:3

Нова победа на велешанки зa врвот на табелата

11-то коло ОФЛ Велес

Извор сам на врвот, откако Мартолци паузираше

Инцидент на веслачката трка Кембриџ – Оксфорд

Традиционалната трка на универзитетите Оксфорд и Кембриџ е прекината откако еден од чамците не удри во пливач во Темза

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »