Со пораз од скопски ФК Работнички, ФК Борец ја заврши есенската полусезона

ФК РАБОТНИЧКИ - ФК БОРЕЦ 2:1 (1:1)

Победи за ФК Превалец и ФК Локомотива Градско

Реми за ФК Илинден БС, пораз за ФК Работник од Лозово. Резултати Трета фудбалска лига

Пораз за одбојкарите, реми за КМФ Кеги моби

Втор по ред одложен првенствен натпревар на КК Борец баскет, Втора лига Исток

Фудбалерите на Борец со играч повеќе, лесно го совладаа ФК Силекс

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК СИЛЕКС 2:0 (2:0)

Ново разочарување, нов пораз за ФК Борец од екипа од дното, овој пат од ФК Академија Пандев во Струмица

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - ФК БОРЕЦ 2:1 (0:1)

Победа за ФК Локомотива од Градско во дербито во Трета лига Југ

Пораз за КМФ Кеги моби во Валандово во Првата футсал лига

Лидерот во Трета лига Југ, ФК Локомотива се сепна дома во Градско

Пораз за ФК Превалец и ФК Илинден БС, но и за ФК Работник од Лозово

Одбојкарите загубија, но влегоа меѓу првите четири, за разигрување за титулата

Во градското дерби во футсал КМФ Кеги моби- КМФ Велес 7:1

Лидерот ФК Шкендија победнички во Велес, тренерот Михаилов се жали на судењето

ФК Борец 1919 -ФК Шкендија 0:2 (0:1)

Се врати повредениот Брчков, кошаркарите на КК Борец баскет славеа во Куманово

Пораз за екипата на КМФ Кеги моби во заостанат натпревар од Првата футсал лига

Фудбалерите на Борец ја прекинаа серијата порази, ја победија ФК Струга дома

ФК БОРЕЦ 1919 -ФК СТРУГА ТЉ 2:1 ( 0:0)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »