ФК Борец не успеа, Победа (Прилеп) останува прволигаш

На чекор до влезот во елитното друштво велешани поразени со 1:2

Заврши првенството во Третата лига Центар

ФК Бабуна трета, ФК Превалец шести, Илинден Башино село излегува.

Уверлива победа на ГРК Борец за разделба и осмо место во Супер Лигата

Велешани со 37:29 на домашен терен го совладаа вториот тим на Вардар-јуниор, повторно најефикасен Зоран Стојановски овој пат со девет гола

Мирчевски и Небиовски на ЕП во кајак во Прага

Тие ќе возат слалом во К-1, на патеката Троја. Тренер на репрезентацијата е исто така велешанец Роберт Папазов

Борец го елиминира Гостивар, следи Победа

Уште еден натпревар, викендов до влез во Прва лига

Футсал екипата на Гемиџии 1903 нов прволигаш

Порази за фудбалерките и ракометарите на Борец

Футсал екипата на Велес е првак на Македонија (фото)

Со нерешениот резултат 3:3 против конкурентот КМФ Шкупи, велешани стигнаа до првата титула во футсал шамионатот

ФК Тополка првак на Општинска фудбалска лига

Во Трета лига Центар општинското дерби во Превалец за мартолчани

КМФ Велес пред првата титула

Борец со Гостивар ќе играат на 30 мај во Скопје. КМФ Гемиџии нов футсал прволигаш, тежок пораз за фудбалерките на Борец

ФК Борец 1919 оди во бараж, прва пречка Гостивар (видео)

Борец победи во Каменица со Саса, Беласица и Брегалница во Струмица играа нерешено

Фудбалерките на Борец славеа во Кочани

Мртва трка во Општинската фудбалска лига, во последното коло ќе се решава кој ќе биде првак

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »