ФК Борец 1919 -ФК Струга ТЛ 3-2

Втора победа за велешани во Првата лига

Започна Општинска фудбалска лига сезона 2019-2020

Се одигра првото коло, се натпреваруваат девет екипи

Локалното дерби за ФК Превалец, ФК Илинден победи во гости

Започна футсал лигата, КМФ Велес загуби од КМФ Цико. Ракометарите на РК Борец поразени од РК Аеродром. Се одиграа и првите три кола од пинг понг лигата. Кошаркарот Тасков потпиша за КК Гостивар

ФК Борец поразен во Тетово од ФК Ренова

ФК Ренова - ФК Борец 2:1 (1:0). Победа од пенал за домаќините, одлука која ги револтираше велешките фудбалери

Двајца велешани на СП во кајак на диви води слалом

Петрушев и Игнатов возеа само во квалификациите во Шпанија

Без голови првиот натпревар од осминафиналето на Купот

ФК Борец 1919 -ФК Струга ТЛ 0:0

Во Третата лига победи за ФК Превалец и ФК Илинден БС, пораз за ФК Локомотива Градско

Започнаа натпреварите во Првата ракометна лига, РК Борец загуби од РК КЛ7 со 13:35

Во дербито на дното, по бод за ФК Борец и ФК Работнички

Управата на ФК Борец реагира на судењето во досегашниот тек на првенството, навивачката група на игнорирање од управата а ФК Борец 1919 е последен на табелата

ФК Силекс убедлив против ФК Борец

По шест кола велешани последни на табелата. Вчера играа и фудбалерките, тие се поразени во Каменица со 11:0

ФК Превалец реди победи, ФК Локомотива и ФК Илинден порази

Фудбалерките на Борец во дербито на дното одиграа реми со последно пласираниот ЖФК Кочани

Пораз за фудбалерите на Борец во Скопје, иако поведоа против Македонија ЃП

По пет кола ФК Борец 1919 е осми од десет екипи, со четири освоени бода

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »