ФК Борец се враќа непоразен од Ѓорче Петров

ФК Македонија ЃП 1932 - ФК Борец 1919 0:0

Победа за кошаркарите на Борец баскет и за КМФ Кеги моби

Порази изминатиот спортски викенд за одбојкарите и за КМФ Велес

Со гол во финишот, ФК Борец поразен од ФК Шкупи

19-то коло Прва лига ФК Борец - ФК Шкупи 0:1 (0:0)

Одбојкарите на Борец елиминирани до Купот

ГРК Борец за противник во 1/16 финалето од ракометниот Куп го доби РК Пролет 62 од Скопје

ФК Борец АД го купија Владимир и Марио Брчкови

Со трансакција на Берзата 2,5 илјади акции на клубот биле платени два милиони денари

Резултатски неуспешен викенд за велешките екипи во екипните спортови

Порази за одбојкарите, футсал екипите и кошаркарите

КК „Бабуна“ иако најдобар во државата, со најмалку добиени средства од ваучерите

Кајакарот со најдобар резултат во 2020 година, член на Кајак Клуб Бабуна Велес не добил ваучер а пензиониран кајакар кој нема ниту еден настап во 2020 година добива ваучер

Пораз во Купот за одбојкaрите и за кошаркарите во заостанат натпревар

Одбојкарите реваншот го играат следната среда

Футсал екипата на КМФ Кеги моби во четврт-финалето од Купот

Пораз за одбојкарите во разигрувањето. Бановски и Арсовска најдобри каратисти во Македонија до 21 година и кај кадетки во кати

Победа и пораз за кошаркарите на Борец Баскет, во заостанати натпревари од Втората лига

Викендот пред нас се играат 1/8 средбите на футсал купот

Анѓушев на фудбалерите и фудбалските ветерани им кажа дека клубот ќе се продава на берза оти е АД

По заминувањето на тренерот Михајлов, за нов е именуван Баже Левков

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

АНКЕТА »

Каде го минавте летниот одмор?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »