Триумф на мотористите од Мото Велес на првата трка од ен-дуро првенството на Македонија

На патеката покрај езерото Младост многу публика и интересни мото трки и доминација на велешани

ОФЛ Мартолци пред титулата првак

Откако Извор одигра нерешено, екипата на Мартолци е пред промоција на првак на Општинската лига во фудбал

Куп на Македонија во велосипедизам, по велешките улици

Стотина велосипедисти возеа на релацијата Велес – Градско – Богомила, Купот за Јоже Јованов. Домашната надеж, јуниорот Костадин Петров иако водеше убедливо, падна пред целта и стигна втор

Гимназијада- четири екипи, четири медалји

Успешен настап на велешките средношколци во Прилеп

15-то коло ОФЛ Велес

Трката помеѓу Мартолци и Извор за првак продолжува

Нема титула за одбојкарките на Форшпед

Форца Волеј - Форшпед 3:1

Мартолци го освои општинскиот фудбалски куп

Во финалето за ОФС Велес, Мартолци Млaдoст 7:6 на пенали

Форшпед – Форца Волеј 0:3

Скопјанки поведоа со 2:0 во борбата за титулата првак на Македонија. Велешанки разочараа со слабата игра

ОФЛ 14 коло

Лидерите со убедливи победи.В четврток финале на купот Мартолци - Младост 17 часот

одбојка Форца Волеј – Форшпед 3:1

Во борбата за титулата првак, скопјанки поведоа иако велешанки водеа со 1:0 во сетови и 19:12 во вториот сет

Мартолци славеше во дербито против Извор

13-то коло на ОФЛ Велес

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

АНКЕТА »

Дали стравувате од корона вирусот?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »